Aktualności

          • Gdy pasja spotyka talent – nagrody dla nauczycielki i ucznia 🫵

            27.04.2026

                   📢 Dnia 27 kwietnia 2026 r. w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia nagród oraz stypendiów za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, a także za wyniki sportowe i działalność na rzecz sportu. 🏃‍♀️‍➡️ ⛹️‍♂️ 🤾
                        Za osiągnięcia w kulturze, podkreślające rolę pasji i talentu, Nagrodą Powiatu Lubelskiego w dziedzinie twórczości artystycznej zostali uhonorowani Pani Lidia Szuberska oraz Szymon Piondłoklasy VII. To wielkie wyróżnienie i dowód uznania dla włożonej pracy, zaangażowania oraz wyjątkowych zdolności.                    Składamy ogromne gratulacje i wyrazy uznania! 👏

                       Życzymy dalszych sukcesów, nieustającej pasji oraz kolejnych inspirujących osiągnięć. 🤗

                                                                                                                                             Agnieszka Rusin

          • XIV Gminny Turniej Klas Szóstych o Puchar im. bł. bpa W. Gorala 👧🧠 ✍️

            22.04.2026

                 📢 17 kwietnia 2026 roku w Szkole Podstawowej w Ciecierzynie odbył się XIV Gminny Turniej Klas Szóstych o Puchar im. bł. bpa W. GoralaPatrona Szkoły Podstawowej w Ciecierzynie. 🏫
                      Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wójta Gminy NiemcePana Mariana Golianka oraz ks. kanonika Roberta Brzozowskiegoproboszcza parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Dysie.
                👉 Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice klasy VI: Zuzanna Zbiciak, Anna Ćwikła, Alicja Kamieńska oraz Lena Kręglicka . 👀 🫠
                     Dziewczęta z zaangażowaniem wzięły udział w turniejowych zmaganiach, wykazując się wiedzą, umiejętnościami oraz świetną współpracą zespołową. 💪
                     Udział w turnieju był dla naszych uczennic cennym doświadczeniem oraz okazją do integracji z rówieśnikami z innych szkół. 🤝
                   Gratulujemy uczennicom godnego reprezentowania naszej szkoły! 👏
                                                                                                                                                Iwona Zaranko

          • 11 edycja akcja Ogólnopolska #Sprzątamy Dla Polski

            20.04.2026

            Serdecznie zapraszam klasy IV-VIII do udziału w jedenastej edycji akcji ogólnopolskiej #SprzątamyDlaPolski.

            Już 22 kwietnia 2026r., w Światowym Dniu Ziemi, w całej Polsce po raz kolejny połączymy siły, by wspólnie zadbać o lasy, parki oraz inne tereny zielone. To doskonała okazja, aby realnie wpłynąć na stan środowiska i pokazać, że troska o naturę ma znaczenie - nie tylko od święta. Z dumą informuję, że w tym roku inicjatywa została objęta Patronatem Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

            W środę, o 9.00 wyruszamy w teren. Czas trwania - jedna godzina lekcyjna. Proszę przedstawicieli klas o zorganizowanie worków. KAŻDY GEST SIĘ LICZY, A RAZEM MOŻEMY NAPRAWDĘ WIELE!!!

            Szkolny koordynator - Emilia Mitura

          • Kanapki, które uczą – smaczna lekcja zdrowia 🍔🧈🍞

            13.04.2026

            📢     W klasie 2 zrobiło się ostatnio wyjątkowo… smacznie! 😄 Uczniowie postanowili podsumować swoje zajęcia o zdrowym odżywianiu w najlepszy możliwy sposób - przechodząc od teorii do praktyki, czyli… do kanapek! 👩‍🍳 😊 👨‍🍳
                    Po wcześniejszych lekcjach, podczas których dzieci dzielnie poznawały zasady zdrowego żywienia i tworzyły własne piramidy żywieniowe (niektóre wyższe niż szkolna wieża z klocków 😉), przyszedł czas na wielkie kulinarne wyzwanie. Każdy przyniósł zdrowe produkty, a potem zaczęło się prawdziwe kanapkowe szaleństwo! 🧈 🥚 🧀 🥪
                    Na stołach pojawiły się kolorowe warzywa, świeże pieczywo, sery, wędliny i inne pyszności. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością – powstały kanapki w kształcie uśmiechniętych buziek, zwierzątek, a nawet małych dzieł sztuki (które aż szkoda było zjeść… ale tylko przez chwilę 😋).
                  Najważniejsze jednak, że dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale także utrwaliły wiedzę o tym, jak komponować zdrowe i wartościowe posiłki. A sądząc po minach po degustacji - było nie tylko zdrowo, ale i bardzo smacznie! 🤤

                       Brawo dla klasy 2 za zaangażowanie, pomysłowość i… doskonały apetyt!   🥪 👏 🫠

                      Zapraszamy do fotogalerii 📸                                                                 wych. Marek Bijak

          • Wycieczka do Lublina

            09.04.2026

            Dnia 8 kwietnia 2026 r. uczniowie klas 4,5 i 6 wzięli udział w wycieczce do Lublina. Pierwszym punktem programu była wizyta w Archiwum Państwowym, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach z kaligrafii.

            Podczas warsztatów poznaliśmy tajniki pięknego pisania. Pani prowadząca zaprezentowała w jaki sposób tworzono dawniej ozdobne litery przy użyciu atramentu i stalówki. Uczniowie mogli spróbować swoich sił i poćwiczyć piękne pisanie. Nie było to wcale takie proste, ale niektórzy poradzili sobie z tym świetnie.

            Po zajęciach uczniowie mieli możliwość bliższego poznania pracy archiwum. Klasa 4 poznała proces digitalizacji zbiorów oraz sposoby ich konserwacji i przechowywania. Natomiast klasa 5 i 6 udały się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego, gdzie pracownicy zaprezentowali m.in. stare katalogi, zbiory specjalne oraz przestrzenie dostępne dla czytelników, zachęcające do odwiedzin.

            Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze im. Juliusza Osterwy, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Niewiarygodna historia Małej S”. Przedstawienie nawiązywało do baśni H. Ch. Andersena „Mała syrenka”, ale zostało nieco inaczej pokazane. Dotykało niełatwych tematów: smutku, samotności i trudności w kontakcie z nieobecnym rodzicem. Było to świetne teatralne widowisko oraz punkt wyjścia do rozmowy o emocjach, relacjach i wsparciu.  

            Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na wspólny posiłek do restauracji McDonald’s. Około godziny 16 wróciliśmy do szkoły.

            Aleksandra Janasz, Agnieszka Wilk, Anna Mitrus, Iwona Zaranko

          • IX edycja Wewnątrzszkolnego Turnieju w Tenisa Stołowego

            08.04.2026

            IX edycja Wewnątrzszkolnego Turnieju w Tenisa Stołowego

            Na przełomie marca i kwietnia już po raz dziewiąty odbył się w naszej szkole Wewnątrzszkolny Turniej w Tenisa Stołowego.

            W eliminacjach do turnieju brali udział wszyscy uczniowie z klas IV-VIII a po dwóch najlepszych uczniów i uczennic z każdej klasy rywalizowało w fazie finałowej. 

             

            Wyniki turnieju wśród dziewcząt:

            1 miejsce: Amelia Woźniak kl. VII

            2 miejsce: Julia Woźniak kl. VII

            3 miejsce: Nikola Woźniak kl. IV

             

            Wyniki turnieju wśród chłopców:

            1 miejsce: Kacper Mitura kl.  VIII

            2 miejsce: Dawid Woźniak kl. VIII

            3 miejsce: Szymon Piondło kl. VII

             

            Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za rywalizację w duchu zasady fair-play. 

            Mateusz Próchniak

             

             

          • Spotkanie z absolwentami i szkołami ponadpodstawowymi

            01.04.2026

            Spotkanie z absolwentami i szkołami ponadpodstawowymi

               Dnia 31.03.2026 r. w naszej szkole gościliśmy absolwentów – Natalię Prokop i Mateusza Ćwikłę, którzy spotkali się z uczniami klasy 8, aby porozmawiać o przyszłych wyborach edukacyjnych oraz przedstawić szkoły, w których obecnie kontynuują naukę. Absolwenci zaprezentowali XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie oraz XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru w Lublinie, omawiając profile klas, organizację procesu dydaktycznego oraz warunki nauki i funkcjonowanie przestrzeni szkolnej. Dzięki temu, uczniowie uzyskali realistyczny obraz codziennego życia licealnego i mogli lepiej wyobrazić sobie własną przyszłość edukacyjną.

            Dzień wcześniej ósmoklasiści uczestniczyli również w spotkaniu z przedstawicielem Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach, podczas którego zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły, kierunkami kształcenia, możliwościami rozwoju kompetencji zawodowych.

            Takie spotkania są nieocenioną pomocą dla młodzieży przy podejmowaniu decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej, pozwalając spojrzeć na różne opcje zarówno  z perspektywy ucznia, jak i szkoły. 

            Serdecznie dziękujemy naszym absolwentom i przedstawicielowi szkoły za zaangażowanie i współpracę na rzecz młodzieży.

            Agnieszka Rusin, Aneta Kotowska

             

          • Sukces naszej uczennicy 🤗

            31.03.2026

                                    📢 Z radością informujemy o kolejnym sukcesie uczennicy naszej szkoły!
                   Emilia Kowalczykklasy II odniosła znaczące osiągnięcie, zdobywając wyróżnienie w konkursie „Ozdoba Wielkanocna”, organizowanym przez Powiat Lubelski. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i zgromadził wielu utalentowanych uczestników, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni z osiągnięcia naszej uczennicy. 💪
                  Praca Emilki zachwyciła jury swoją pomysłowością, starannością wykonania oraz wyjątkowym, świątecznym charakterem. To dowód na jej kreatywność, zaangażowanie i rozwijanie pasji artystycznych. 👍
                 Serdecznie gratulujemy Emilce tego sukcesu oraz życzymy jej dalszych osiągnięć, nieustającej motywacji do rozwijania talentów oraz kolejnych powodów do dumy! 🤗
                          Brawo! 👏👏👏                                                                                               mb

          • Tydzień Genealogiczny

            31.03.2026

            W dniach 9-13 marca 2026 r. odbył się w naszej szkole Tydzień Genealogiczny. Jego celem było przybliżenie uczniom pojęcia genealogii, pokazanie znaczenia rodzinnych więzi, rodzinnych korzeni, zwrócenie uwagi na wartość pamiątek rodzinnych przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

            W ramach Tygodnia Genealogicznego zarówno w bibliotece szkolnej jak i podczas lekcji historii realizowane były różne zajęcia dla uczniów klas 4-8. Uczniowie pisali listy do swoich przodków, poznawali pochodzenie swoich nazwisk, tworzyli zakładki genealogiczne inspirowane historią swoich rodzin oraz rodzinnymi cytatami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia podczas których uczniowie tworzyli profile swoich przodków na platformie TikTok i krótkie rolki o ich życiu. Niektóre profile zdobyły dziesiątki lajków. Wspólnie też tworzyliśmy drzewo genealogiczne.

            W trakcie Tygodnia Genealogicznego Zuzanna z klasy 6 i Łukasz z klasy 7 zaprezentowali swoje prace przygotowane na ogólnopolski konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz”. W swoich prezentacjach przedstawili imponujące drzewa genealogiczne swoich rodzin, sięgające aż 9 pokoleń wstecz!

            Ten tydzień pokazał nam, że historie rodzinne to coś więcej niż daty i nazwiska – to opowieści, wspomnienia, o których warto pamiętać i przekazywać dalej. Dla wielu uczniów była to też okazja do lepszego poznania własnej rodziny.

            Agnieszka Wilk

          • Gminny Turniej Unihokeja w Dysie – dobry występ naszej drużyny

            31.03.2026

            Gminny Turniej Unihokeja w Dysie – dobry występ naszej drużyny

            W Dysie odbył się X Gminny Turniej Unihokeja, w którym udział wzięli uczniowie reprezentujący naszą szkołę. Drużyna zaprezentowała duże zaangażowanie, wolę walki oraz bardzo dobrą współpracę na boisku, ostatecznie zajmując 4. miejsce w turnieju.

            Naszą szkołę reprezentowali: Julian Ciowch, Radosław Ciowch, Lena Kręglicka, Wiktor Przystupa, Aleksandra Sander, Franciszek Smoliński oraz Antoni Urban.

            Na wyróżnienie zasługuje występ naszych reprezentantek, Leny Kręglickiej i  Aleksandry Sander, które zapisały się w historii turnieju – jako pierwsze dziewczyny zdobyły bramki w całej historii tych rozgrywek. To wyjątkowe wydarzenie było nie tylko powodem do dumy dla naszej szkoły, ale również pięknym przykładem sportowej odwagi i przełamywania barier.

            Gratulujemy wszystkim zawodnikom ambitnej postawy i godnego reprezentowania szkoły!

            Mateusz Próchniak

             

          • Akcja zbiórki pieniędzy dla zwierząt przebywających w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Nowodworze

            30.03.2026

               Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu, działającego w naszej szkole, zorganizowali akcję zbiórki pieniędzy dla zwierząt przebywających w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Nowodworze, które bierze pod swoje skrzydła przede wszystkim zwierzęta chore, wymagające zabiegów ortopedycznych i rehabilitacji, starsze lub z problemami behawioralnymi. Psiakom tym należy zapewnić pełnowartościową karmę. Dlatego też z uzbieranych pieniążków Wolontariusze zakupią wskazane przez Stowarzyszenie jedzonko.Zachęcamy wszystkich do dołączenia się w zbiórkę i pomoc chorym pieskom!!!Puszki na datki zostaną umieszczone przy obydwu wejściach nowego budynku, natomiast w starym budynku Wolontariusze będą chodzić po klasach.

            Akcja trwa do 24 kwietnia 2026r.

            Opiekunowie:

            Emilia Mitura

            Mateusz Próchniak

             

          • Targi Edukacyjne w Lublinie

            30.03.2026

               Dnia 27 marca 2026 r. uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w Targach Edukacyjnych w Lublinie. Wydarzenie umożliwiło zapoznanie się z bogatą i zróżnicowaną ofertą edukacyjną, a także bezpośrednie rozmowy z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych. Uczniowie mieli okazję zdobyć szczegółowe informacje na temat kierunków kształcenia, zasad rekrutacji, a także możliwości rozwoju swoich zainteresowań i pasji w przyszłych szkołach. Bezpośredni kontakt z wystawcami pozwolił im rozwiać wiele wątpliwości oraz lepiej poznać specyfikę poszczególnych placówek i zawodów.

            Była to cenna i inspirująca okazja do świadomego planowania dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, a także do zastanowienia się nad własnymi predyspozycjami, zainteresowaniami oraz celami na przyszłość.

            Agnieszka Rusin, Aneta Kotowska

             

          • 84 rocznica Akcji Reinhardt.

            30.03.2026

               Dnia 27.03.26 przedstawiciele klasy VI reprezentowali naszą szkołę na uroczystości  upamiętniającej 84 rocznicę Akcji Reinhardt. Organizatorem wydarzenia był Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Pamięć  Ofiar Egzekucji Pacjentów Szpitali Żydowskich z Lubelskiego Getta uczczono złożeniem wieńców i zapaleniem zniczy.

          • „Ja + praca = ❤️ czy 😓 ?”

            29.03.2026

             🔔 18 marca 2026 r. uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Panią Beatę Bojarczuk doradcę zawodowegoPoradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 7 w Lublinie. 🏢
                   Zajęcia miały na celu wsparcie młodzieży w lepszym poznaniu siebie oraz przygotowaniu do podejmowania pierwszych, ważnych decyzji edukacyjno-zawodowych. Podczas warsztatów uczniowie, poprzez różnorodne ćwiczenia i aktywności, mieli okazję z uwagą przyjrzeć się swoim predyspozycjom, zainteresowaniom oraz mocnym stronom. Analizowali różne typy szkół ponadpodstawowych i możliwe ścieżki kształcenia, poznając jednocześnie specyfikę wybranych zawodów oraz wymagania, jakie się z nimi wiążą. 🧑‍🌾 🧑‍🍳 🧑‍🚒 👮 ⛹️ 🏄
                  Warsztaty stanowiły cenne wsparcie w procesie podejmowania świadomych decyzji dotyczących przyszłości, a także pomogły uczniom lepiej zrozumieć, jak ważne jest dopasowanie wyboru szkoły i zawodu do własnych możliwości i aspiracji. 🌞
                                                                                                                                                         Agnieszka Rusin

          • Warsztaty plastyczne w klasie drugiej 🪡🧵

            27.03.2026

                 📢   W klasie drugiej odbyły się radosne i twórcze warsztaty plastyczne o tematyce wielkanocnej. Uczniowie mieli okazję wykonać piękne ozdoby – pisanki na patyku. Do ich stworzenia wykorzystali różnorodne materiały, takie jak kawałki filcu, kolorowe tkaniny, wstążki oraz cekiny. 🪡🧵
                  Podczas zajęć dzieci wykazały się nie tylko kreatywnością, ale także umiejętnością szycia i tworzenia estetycznych kompozycji. Każda praca była wyjątkowa i odzwierciedlała indywidualny pomysł młodych artystów. 🤗 🆒
                  Warsztaty – podobnie jak w ubiegłym roku – poprowadziła Pani Dorota Kopyść, zaprzyjaźniona bibliotekarka, którą dzieci obdarzyły sympatycznym przydomkiem „Pani Niteczka”.🧵 Zajęcia przebiegały w bardzo miłej i wesołej atmosferze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
                  Wykonane ozdoby z pewnością staną się piękną dekoracją wielkanocnych stołów oraz wprowadzą wszystkich w świąteczny nastrój, przybliżając nas do radosnych Świąt Zmartwychwstania. 🥚🐣 🐥

                  Zapraszamy do fotogalerii 📷                                                                Wych. Marek Bijak

          • Konkurs: ,,Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna" 🐣🐤🐥

            27.03.2026

                📢 Z radością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu: ,,Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna". 🐔

                  Komisja konkursowa w składzie: p. Dorota Woźniak, p. K. Marczak, p. Sylwia Dudek przyznała następujące miejsca: 🫵

                 I miejsceEmilia Kowalczyk, klasa II

                 II miejsce Szymon Królik, klasa I

                 III miejsceMikołaj Walczyna, klasa I

            👉 Wyróżnienia otrzymali:

                 Maja Kurpiel, klasa I

                 Kazimierz Małyska, klasa II

                                                         👏   S e r d e c z n i e    g r a t u l u j e m y !  👏

                     Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i zaangażowanie. Każda praca była wyjątkowa i wniosła wiele świątecznej radości do naszej społeczności szkolnej. 🤗

                                                                                                                                           Ewelina Oroń

        • Wyniki postępowania rekrutacyjnego do klasy pierwszej na rok szkolny 2026/2027
          • Wyniki postępowania rekrutacyjnego do klasy pierwszej na rok szkolny 2026/2027

            23.03.2026

            Nasutów, dn. 23 marca 2026r. 

            Szanowni Państwo!

            Listy kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej im. Kardynałą Stefana Wyszyńskiego w  Nasutowie są opublikowane na tablicy ogłoszeń w obu budynkach szkoły tj w lokalizacji Nasutów 209A i Nasutów 33A.
            Zgodnie z harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych na rok szkolny 2026/2027 w dniach od 23.03.2026 do 27.03.2026 w godzinach 8.00 do 15.00 przyjmujemy potwierdzenia przez rodziców kandydatów woli przyjęcia do danej placówki w postaci poisemnego oświadczenia.

            Poniżej zamieszczony druk

            Potwierdzenie_woli_podjecia_nauki_w_klasie_I(1).doc