Nawigacja

 • Gratulacje

  Miło nam poinformowć, że praca wykonana przez uczennicę naszej szkoły na warsztatach plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Niemcach Oliwki Dzirby, zdobyła I Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "ŚWIAT DZIECKA" zorganizowanym przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu.

  Serdecznie gratulujemy Oliwce i życzymy dalszych sukcesów.

   

   

 • Konkurs

  Marszałek Województwa Lubelskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym "Pokoloruj swój świat". Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój.

  LINK: http://www.lubelskie.pl/aktualnosci/pokoloruj-swoj-swiat-konkurs-dla-uczniow-szkol-podstawowych/

  Serdecznie zapraszamy

 • Warsztaty ceramiczne

  We wtorek, 15 maja, dzieci klas 2 i 3 ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie wraz z opiekunami uczestniczyły w zajęciach z ceramiki w Letniej Pracowni Ceramiki i Raku prowadzonej przez Fundację „Żywioły Ziemi” w Nowym Stawie. Dla większości dzieci był to pierwszy kontakt z procesem powstawania prac z gliny – zapoznały się z kolejnymi stopniami od lepienia, przez suszenie do wypalania. Poznały nowe terminy, dotknęły ceramiki na każdym etapie produkcji. I co najważniejsze - pod kierunkiem p. Joanny Kowalskiej-Wolszczak samodzielnie wykonały ceramiczne tulipany na Dzień Matki – prace zostaną wypalone i dostarczone dzieciom w szkole. Dodatkową atrakcję stanowiły dobre warunki otoczenia i obecność psich przyjaciół. Pogoda sprzyjała pracy i zabawie. Dziękujemy za zaproszenie :)

 • Zapraszamy do głosowania

   Serdecznie zapraszamy Uczniów, Rodziców, a także Sympatyków naszej szkoły do głosowania w akcji Nivea " Podwórko Talentów Nivea". Żeby oddać głos należy zarejestrować  się podając swój adres e-mail, następnie potwierdzić link aktywacyjny znajdujący się na skrzynce e-mail i głosować TO NIC TRUDNEGO !!!  Dziennie można oddać tylko jeden głos saddlatego też BARDZOOO prosimy o wsparcie. Poniżej link, który przeniesie Was na stronę akcji Nivea 

  https://podworko.nivea.pl/

   

   

 • Primus Inter Pares

  Dwa miejsca na podium dla Nasutowa !!! 

  W dniu 26.04.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Gminnym Konkursie Interdyscyplinarnym Primus Inter Pares (Pierwszy wśród równych) w Krasieninie.

  I miejsce (w kategorii dla uczniów klas III) zajęła Klaudia Barczak. Miejsce II (w kategorii dla uczniów klas VI-VII) zajął Kamil Baranowski.

  Brawo dla Was !!!

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Nasi uczniowie i fabryka czekolady

  We wtorkowe popołudnie uczniowie klasy VI i VII odwiedzili fabrykę czekolady "Colian" w Lublinie. Na własne oczy mogli zobaczyć w jaki sposób wytwarza się ich ulubione słodycze. Nie obyło się również bez degustacji przysmaków. Ich brzuszki zapamiętają ten dzień na długo.  

  Dziękujemy Firmie "Colian" oddział w Lublinie za "słodkie " przyjęcie naszych uczniów i umożliwienie zwiedzenia  fabryki.

 • Rozdanie nagród

  13 maja 2018r. o godzinie 14.30 podczas Święta Kwitnących Sadów w Dziuchowie odbędzie się uroczyste podsumowanie Konkursu Plastycznego na Kartkę Oklicznościową Gminy Niemce "100 lecie Niepodległości Polski 2018".

  Serdecznie zapraszamy Dyrektorów Szkół, zwycięzców konkursu wraz z opiekunami po odbiór nagród i dyplomów.

 • W krainie teatru

   

  11 kwietnia 2018 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili Teatr Muzyczny w Lublinie.

  Tam podziwiali barwne, pełne efektów muzycznych i wizualnych widowisko baletowe na motywach znanej baśni „ Królewna Śnieżka”. Dużo śmiechu wzbudziły postacie wesołych krasnoludków oraz leśnych zwierząt, które pomogły Śnieżce. Nie zabrakło też chwil grozy za sprawą wiedźmy i jej pomocników.

  Potem dzieci poznały pracę lalkarza w pracowni Teatru Andersena. Mogły zobaczyć różne rodzaje lalek grających w spektaklach: kukiełki, pacynki, jawajki oraz marionetki, o których opowiadał pan Marian Mika. Na koniec udaliśmy się na nowoczesny plac zabaw w pobliskim

  Ogrodzie Saskim, aby skorzystać z relaksu w ten piękny, ciepły dzień.

   

   

 • Postępowanie uzupełniające

  Informujemy, że w dniach od 27.03.2018 do 06.04.2018 uruchamiamy postępowanie uzupełniające na wolne miejsca w naszym oddziale przedszkolnym. Wniosek można złożyć w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30do 15:30.

  Serdecznie zapraszamy

 • Wiosenna przerwa świąteczna

  Informujemy, że od 29 marca 2018r. do 03 kwietnia 2018r. jest przerwa świąteczna. 

 • Szanowni Rodzice

  Zapraszamy Państwa, do zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej do naszej szkoły na rok szkolny 2018/2019.

  Zapisu można dokonać w sekretariacie szkoły codziennie w godzinach od 8:00 do 15:00

  Poniżej dokumenty dotyczace rekrutacji 

  zarzadzenie_dyrektora_szkoly.pdf 

  Harmonogram_rekrutacji_2018-2019.pdf

  wniosek_do_oddzialu__przedszkolnego_2018-2019(1).doc

  Potwierdzenie_woli_zapisu-dziecka_do_przedszkola-1(1).doc

  Karta_zgloszenia__dziecka_do_klasy_I__zamieszkalego_w_obwodzie_SP_w_Nasutowie.doc

  Wniosek_rodzica_do__klasy_I_2018-2019_spoza_obwodu.doc

  Potwierdzenie_woli_podjecia_nauki_w_klasie_I.doc

  Zachęcamy do odwiedzenia strony Gminy Niemce (w zakładce) , gdzie również znajdą Państwo dokumenty i informacje dotyczące rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych na terenie naszej gminy.


   

 • Wyniki konkursu plastycznego na Kartkę Świąteczną "Wielkanoc 2018"

  Dnia 09 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie przeprowadzono finał Konkursu Plastycznego na Kartkę Świąteczną Gminy Niemce „Wielkanoc 2018”.

   

  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie. Konkurs trwał od 12 lutego do 09 marca 2018 r. Konkurs był skierowany do uczniów klas I–III, IV-V SP, z terenu Gminy Niemce oraz do dzieci z koła plastycznego Gminnego Ośrodka Kultury w Niemcach. W odpowiedzi na w/w konkurs plastyczny napłynęły prace z 7 szkół podstawowych.

  Komisja Konkursowa, po obejrzeniu prac dokonała oceny wybierając jedną pracę - nagrodę główną oraz przyznając miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

   

  Główną nagrodę, w postaci upowszechnienia projektu w formie wydania kartki świątecznej z logo Gminy Niemce, która zostanie rozesłana w imieniu Wójta Gminy Niemce z życzeniami świątecznymi do mieszkańców gminy, otrzymała  Hanna Mytyk uczennica kl. III Szkoły Podstawowej w Niemcach.

   

  Nagrodzeni:

  kat: I-III

  I miejsce: Szewczyk Zofia SP w Ciecierzynie

  II miejsce: Grygiel Maja SP w Rudce Kozłowieckiej

  III miejsce: Kosowski Kacper SP w Niemcach

   

  kat: IV-V

  I miejsce: Adamska Ewelina SP w Niemcach

  II miejsce: Krocz Katarzyna SP w Dysie

  III miejsce: Filipiak Laura SP w Dysie

  III miejsce: Sikora Kinga SP w Rudce Kozłowieckiej

   

  Wyróżnienia:

  Ciesielczuk Jakub SP w Jakubowicach Konińskich

  Wiśniowska Malwina SP w Niemcach

  Meksuła Wiktor SP w Niemcach

   

  Gratulujemy

   

 • Harcerki z 452 Drużyny Harcerskiej w Nasutowie

  Informujemy, że harcerki z 452 Drużyny Harcerskiej z naszej szkoły uczestniczyły w biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej, który odbył się w dniach 2-3 marca 2018r. w Bełżycach. W biwaku uczestniczyły: Dzirba Oliwia, Dzirba Ilona, Woźniak Emilia, Ćwikła Martyna, Klimek Aleksandra z drużynową Teresą Pazurą

 • Młodzież zapobiega pożarom

  W dniu 2 marca 2018r.w Szkole Podstawowej w Niemcach odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce.

  W eliminacjach brało udział 25 uczniów z 6 szkół naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Domonik, Bartosz Drozd  oboje z klasy V oraz Michał Woźniak z klasy VI.

  Wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć swoje siły rozwiązując test wiedzy zbudowany z 40 pytań dla każdej kategorii wiekowej.

  Jury w składzie: Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Lublinie - starszy kapitan Rafał Goliszek, Komendant Gminny ZOSPRP w Niemcach - Dariusz Paradziński, Prezes ZG ZOSPRP w Niemcach - Marek Porzak, Wiceprezes ZG ZOSPRP w Niemcach - Wojciech Deleżuch bardzo wnikliwie ocenili testy i zakwalifikowali po 5 osób w każdej kategorii do rozgrywek ustnych - były to pytania teoretyczne dotyczące zachowań w określonych sytuacjach lub praktyczne wykazanie się umiejętnościami ratowniczymi.

  I miejsce w grupie wiekowej kl. I – VI SP zajęła Emilia Domonik  będzie reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych.

  III miejsce w tej samej grupie wiekowej zajął Bartosz Drozd.

  Naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.

  Za Emilkę mocno trzymamy kciuki, powodzenia!

  Fotorelacja w zakładce " Album fotograficzny"

 • Rekolekcje Wielkopostne

   

                         Organizacja rekolekcji

   

  Plan zajęć podczas rekolekcji

  poniedziałek 19 marzec:

  8.00 do 10.35 lekcje, wcześniejszy obiad i przejście pod opieką nauczycieli do Kościoła :

  oddział„0”  pod opieką rodziców

  Kl. I-II   Renata Wodnicka

  Kl. III    Marek Bijak

  Kl. IV-VII  wychowawcy klas

   11.00  spowiedź dla klas IV-VII,

  11.30-12.30 msza, powrót do domów

  wtorek 20 marzec:

  8.00- 10.35 lekcje, wcześniejszy obiad i przejście pod opieką nauczycieli do Kościoła :

  „0” pod opieką rodziców

  Kl. I-II  Renata Jezierska

  Kl. III   Marek Bijak

  Kl.VI-VII  wychowawcy klas

   11.30- 12.30 msza, powrót do domów

   

  Po rekolekcjach w szkole nie odbywają się zajęcia lekcyjne i dodatkowe. Rodzice mogą odwozić i przywozić dzieci na rekolekcje. Należy stosowną informację pisemną przekazać wychowawcom klasowym.

                                                                                                       Dyr. Ewa Godlewska

 • Wyniki konkursu

    

   Wyniki Konkursu plastycznego na kartkę  okolicznościową

  "100-lecie Niepodległości Polski 2018" 

   

  27 lutego 2018r. b.r. w naszej szkole, spośród 29 najlepszych prac z siedmiu szkół podstawowych naszej gminy, Komisja Konkursowa wyłoniła jedną pracę, przyznając jej nagrodę główną, sześć prac, którym przyznano miejsca I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz trzy wyróżnienia.

        Główną nagrodę w postaci upowszechnienia projektu w formie wydrukowania pocztówki z logo Gminy Niemce otrzymała uczennica klasy VI SP w Nasutowie

  Natalia Ćwikła

  Nagrody w kategorii klas V-VII

  I miejsce Katarzyna Krocz kl. 5 SP w Dysie

  II miejsce Fabian Filipiak kl. 6 SP w Dysie

  III miejsce Julia Woźniak kl. 7 SP w Dysie

   

  Nagrody w kategorii klas II-III gim

  I miejsce Martyna Woźniak kl. II- gim w Krasieninie

  II miejsce Damian Woźniak kl. III- gim w Ciecierzynie

  III miejsce Weronika Ćwikła kl. III - gim w Niemcach

   

  Wyróżnienia:

  Ewelina Adamska kl.5 SP w Niemcach

  Jakub Kosowski kl. gim II w Niemcach

  Gabriela Mączka kl. 6 w Nasutowie

   

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Termin podsumowania konkursu i wręczenia nagród zwycięzcom podamy w późniejszym czasie.

 • Konkurs Plastyczny

  Serdecznie zapradszamy do udziału w konursie plastycznym na kartkę świąteczną           - " Wielkanoc 2018" pod honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce.

  Poniżej regulamin konkursu

  regulamin_konkurs_wielkanoc_2018__poprawiony.doc

 • Aktualności

  Zajęcia z doradztwa zawodowego w klasie VII odbywać się będą w kwietniu 2018 w wymiarze 10 godzin, w poniedziałki: 5 x 2 godz.

  W oddziale przedszkolnym zainstalowaliśmy oczyszczacz powietrza. Mamy nadzieję, że nasi zerówkowicze będą rzadziej chorować.

  W naszej szkole uczniowie korzystają z dodatkowych zajęć sportowych w wymiarze 2 godzin tygodniowo dofinansowanych przez MEN i Gminę Niemce

 • Niezapomniane melodie

  Zapraszamy do obejrzenia występów naszych szkolnych piosenkarek: Klaudii z klasy III,  Oli z klasy V oraz chórku tj; Oliwki, Judytki, Łucji i Ilonki z klasy IV.

  Wszystkim dziewczynkom gratulujemy wspaniałych występów i nagród.yes                                                         Życzymy dalszych sukcesów. smiley

  Relację z festiwalu w Ciecierzynie w zakładce "nasze osiągnięcia" 

strona: