Strona główna
Zapisy na świetlicę w r.szk. 2026/2027 🫵

Szanowni Rodzice.
📢 Informujemy, że rozpoczyna się rekrutacja dzieci do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2026/2027.
Karta złoszenia dostępna jest poniżej oraz w sekretariacie szkoły.
Wypełnione wnioski należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 25 czerwca 2026 r.
Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem w godzinach 7.30 - 15.00.
Gość z USA w klasie drugiej. 🛫 🗽
📢W naszej klasie drugiej mieliśmy wyjątkowego gościa! Odwiedziła nas Celina – siostra Adama, która na co dzień mieszka i uczy się w Stanach Zjednoczonych. 👧 W amerykańskich szkołach wakacje rozpoczęły się już wcześniej, więc Celina postanowiła wykorzystać wolny czas, aby zobaczyć, jak wygląda nauka w polskiej szkole, znanej jej dotąd jedynie z opowieści. 👀
Uczniowie bardzo serdecznie przyjęli gościa. Z dużym zainteresowaniem słuchali o amerykańskiej szkole, lekcjach, zwyczajach i codziennym życiu uczniów za oceanem. Nie zabrakło także zabaw integracyjnych i wspólnych aktywności, dzięki którym wszyscy mogli lepiej się poznać. 🥰
Celina bardzo dobrze mówi po polsku, dlatego chętnie i aktywnie uczestniczyła w zajęciach. Brała udział w lekcjach edukacji wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego, próbując swoich sił w rozwiązywaniu zadań i wykonywaniu różnych ćwiczeń
Wycieczka do Osady Indiańskiej 👣
📢 Dnia 16 czerwca 2026 r. najmłodsi uczniowie wybrali się do Osady Indiańskiej w Jedlance. W tym pięknym miejscu, położonym w sercu Lubelszczyzny, w pobliżu Poleskiego Parku Narodowego czekało na nich wiele atrakcji. 🤗
Zaklinanie pogody udało się i ku radości wszystkich, nie padało!
⛈️ 🌦️ 🌥️ ⛅ 🌤️ 🌞
👀Dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, podczas których poznały tradycje i kulturę rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. 🪶⛺
Była ciekawa gra terenowa w pobliskim lesie, tworzenie indiańskiej opaski, krzesanie ognia, strzelanie z łuku do celu. Dmuchane zamki i zjeżdżalnie 🏰🏰c cieszyły się ogromnym powodzeniem, gdy po zjedzeniu kiełbasek z grilla wszystkim przybyło energii. 🙋♀️ 🙋
To był dzień pełen zabaw i radości. 👦 💓 👧
Zapraszamy do fotogalerii 📷
Mediacja jako sposób rozwiązywania konfliktów 👀
📢 10.06.2026 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas V–VII poświęcone mediacjom, które poprowadziła ekspertka w tej dziedzinie – pani Magdalena Giza, pedagog specjalny, mediator oraz konsultant ds. mediacji szkolnych w Kuratorium Oświaty w Lublinie.
👉 Podczas spotkania uczniowie poznali zasady mediacji, rolę mediatora oraz sposoby wypracowywania rozwiązań satysfakcjonujących obie strony. Najcenniejszym elementem zajęć była jednak symulacja mediacji, która pozwoliła uczestnikom wcielić się w role stron konfliktu i mediatora. Dzięki temu mogli w praktyce przećwiczyć prowadzenie rozmowy, uważne słuchanie, panowanie nad emocjami oraz szukanie kompromisu.Była to niezwykle wartościowa lekcja komunikacji, empatii i odpowiedzialności za własne słowa i decyzje. Uczniowie zdobyli umiejętności, które z pewnością pomogą im w codziennych relacjach rówieśniczych.👧👦
Praktyczny egzamin na kartę rowerową
W dniu 10.06.2025r. w naszej szkolę odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową w klasie czwartej. Egzamin odbył się w obecności Pana asp. sztabowego Łukasza Winiarczyka, starszego asp. Marka Bokła oraz nauczyciela techniki Anety Kotowskiej. Tego dnia wszyscy przygotowani byli bardzo dobrze, rodzice dostarczyli swoim pociechom rowery i kaski. Podczas egzaminu uczniowie przypomnieli sobie, o odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Posiadanie karty rowerowej daje również możliwość samodzielnego i zgodnego z przepisami poruszania się rowerem po drogach publicznych. Zdobycie karty buduje pewność siebie oraz rozwija umiejętność podejmowania właściwych decyzji w różnych sytuacjach na drodze. Po wyczerpującym i stresującym dniu wszyscy zdający z wynikiem pozytywnym wrócili do domów.
Lekcja techniki
W ramach lekcji techniki, część uczniów z klasy 6 przygotowało karmniki dla ptaków. Przygotowanie karmników dla ptaków przez uczniów przyniosło wiele korzyści. Uczniowie rozwinęły swoją kreatywność, zdolności manualne oraz umiejętność pracy zespołowej. Podczas wykonywania karmników zdobyły wiedzę na temat potrzeb ptaków, zwłaszcza w okresie zimowym. Akcja uwrażliwiła uczniów na los zwierząt i kształtowała postawy proekologiczne oraz odpowiedzialność za środowisko naturalne. Dodatkowo uczniowie odczuwali satysfakcję z wykonanej pracy i z możliwości niesienia pomocy ptakom. Karmniki wykonane przez uczniów zostały umieszczone w parku szkolnym.