🔊 5 listopada 2025 r. w Szkole Podstawowej w Nasutowie odbyły się warsztaty z zakresu profilaktyki bezpieczeństwa cyfrowego, prowadzone przez Roberta Turskiego – edukatora i specjalistę ds. nowych technologii z Edukacji 3.0. Zajęcia odbyły się w trzech klasach (VI–VIII), po dwie godziny lekcyjne każda. 👀
Warsztaty dotyczyły najważniejszych zagadnień współczesnej komunikacji online. Uczniowie rozmawiali o tym, jak rozpoznawać dezinformację i fake newsy, jak chronić swój wizerunek w Internecie oraz jak reagować na przejawy cyberprzemocy. ✋
W trakcie zajęć pojawiły się także wątki związane z netykietą i kulturą komunikacji w sieci – uczniowie wymieniali się doświadczeniami z własnych grup internetowych, wspólnie analizując, jak unikać konfliktów i nadużyć w cyfrowych relacjach. Dyskusje wzbogacono o przykłady problematycznych sytuacji z życia młodzieży oraz tworzenie plakatów w programie Canva, których tematyka dotyczyła wsparcia nastolatków w radzeniu sobie z problemem cyberprzemocy.
Spotkanie miało charakter profilaktyczny, a jego celem było nie tylko zwiększenie świadomości młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa w sieci, ale również rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia i odpowiedzialnego korzystania z technologii. 🛑
Warsztaty spotkały się z dużym zaangażowaniem uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w rozmowach chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami. 🤗
Agnieszka Rusin
Aktualności
Warsztaty „Bezpieczeństwo w sieci w dobie cyfrowych zmian”
07.11.2025
Pokaz historyczny z okazji 107 rocznicy odzyskania niepodległości
17.11.2025W tym roku obchody 107 rocznicy odzyskania niepodległości miały w naszej szkole wyjątkowy charakter. Zamiast tradycyjnej uroczystości uczniowie wzięli udział w żywej, pełnej dynamiki i humoru lekcji historii przygotowanej przez grupę artystyczną Rekonstrukto.
Tematyka lekcji "Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka" okazała się trafnym wyborem - to właśnie w kulturze dawnej Rzeczpospolitej rodziły się ideały wolności, odwagi, miłości do ojczyzny, które później pozwoliły Polakom przetrwać okres zaborów i odzyskać niepodległość. Poprzez odwołanie się do świata szlachty uczniowie mogli zobaczyć, że polska wolność nie rozpoczęła się w 1918 roku, ale była budowana przez stulecia - w tradycjach, zwyczajach i sposobie myślenia naszych przodków.
Podczas pokazu uczniowie poznali obyczaje, tradycje i mentalność dawnej Rzeczpospolitej Szlacheckiej, dowiedzieli się, czym właściwie byl sarmatyzm. Rekonstruktorzy zaprezentowali również tradycyjne stroje szlacheckie oraz broń.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się inscenizacja procesu czarownicy, pokazująca jak dawniej wyglądały sądy, oskarżenia i stosowane podczas przesłuchań tortury. Uczniowie mogli zobaczyć z bliska różne rodzaje broni, m.in. hakownice czy rapiery. Każdy mógł dotknąć repliki historycznego oręża.
W programie znalazł się także pokaz szermierki, możliwość przymierzenia elementów strojów oraz krókie pojedynki na miecze.
Wydarzenie to było nie tylko ciekawą lekcją historii, ale także okazją, by zrozumieć, że polska droga do niepodległości zaczęła się znacznie wcześniej. Wartości pielęgnowane przez stulecia, takie jak: Bóg, honor i ojczyzna pozwalały zachować Polakom narodową tożsamość, nawet wtedy, gdy nie mieliśmy własnego państwa.
Agnieszka Wilk
8
Szkoła do hymnu
07.11.202507.11.2025r cała społeczność szkolna włączyła się jak co roku do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu", odśpiewując 4 zwrotki Hymnu Polski "Mazurek Dąbrowskiego".
Uczciliśmy tym gestem 11 listopada czyli Odzyskanie Niepodległości przez Polskę", okazując szacunek do ojczyzny.
Aneta Kotowska
Guzikowa przygoda klasy II 🧵
06.11.2025🔊 Na ostatnich zajęciach praktycznych klasa druga oficjalnie weszła w świat… mocy guzików. Uczniowie poznawali narzędzia i przybory, którymi posługuje się krawcowa / krawiec, ale najważniejszy punkt programu był jeden: przyszywanie guzików na różne sposoby. 🤔
Okazało się, że wcale nie jest to taka prosta sprawa — guzik potrafi mieć charakter, poglądy, temperament… i czasem udaje, że nie chce współpracować. Jednak dzięki wytrwałości, ciszy operacyjnej igły i pełnej koncentracji — drugoklasiści poradzili sobie doskonale.
Mamy nowe supermoce w grupie: 💪
🧵 guzik krzyżykowy
🧵 guzik równoległy
🧵 guzik „specjalny do zadań misji niemożliwych” (ulubiony!) 😮
Zajęcia miały pokazać, że szycie może być spokojnym, kreatywnym i naprawdę relaksującym sposobem spędzania wolnego czasu. 🤗
Mamy mocne przeczucie, że w domach naszych uczniów tej jesieni… guziki będą bezpieczne. I wreszcie nic nie odpadnie w najmniej oczekiwanym momencie. 😆Zapraszamy do klasowej galerii 📸 Wych. Marek Bijak
Dzień Postaci z Bajek w klasie trzeciej 🔮
05.11.2025📣 W dniu 5 listopada uczniowie klasy trzeciej obchodzili Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji niektórzy uczniowie przyszli do szkoły przebrani za swoich ulubionych bohaterów bajkowych. Dzieci przyniosły również książki z bajkami, które szczególnie lubią. 🦉
Zajęcia rozpoczęły się wspólnym spotkaniem w kręgu, podczas którego odbyła się zabawa w zgadywanie, jaką postać reprezentuje dana osoba. Uczniowie mieli także okazję zaprezentować się przed klasą, opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, ulubionych bohaterach i bajkach. 🧙♀️
Kulminacyjnym punktem dnia był pokaz postaci bajkowych na szkolnym korytarzu, który przypominał barwny pokaz mody. Dzień upłynął w radosnej atmosferze, pełen kolorów, uśmiechów i wspólnej zabawy, a jednocześnie przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w rozwijaniu wyobraźni i wrażliwości dzieci. 🤗
Iwona zaranko
Dzień Postaci z Bajek 🔮
05.11.20255📣 W dniu 5 listopada w klasie I obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie przebrali się za ulubionych bohaterów, zaprezentowali stroje opowiadając kilka słów o wybranej przez siebie postaci. Jedną z atrakcji był quiz sprawdzający wiedzę o bajkach. 🔮
Dzisiejszy dzień był okazją do wspólnej zabawy oraz przypomnienia sobie wartości płynących z bajek. 🦉
Wydarzenie miało na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie postaw moralnych oraz rozbudzenie wyobraźni i kreatywności. 🤗
Ewelina Oroń
XVIII Miejski Konkurs Mówienia Wierszem i Prozą
03.11.2025Udział naszych uczniów w XVIII Miejskim Konkursie Mówienia Wierszem i Prozą Uczniowie naszej szkoły- Szymon Szczygieł oraz Maja Prokop- wzięli udział w XVIII Miejskim Konkursie Mówienia Wierszem i Prozą , organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, którego celem było nie tylko doskonalenie umiejętności recytatorskich młodzieży, ale także kształtowanie ich wrażliwości na bogactwo języka literackiego i popularyzację kultury polskiej. Dlatego każdego roku uczestnicy mierzą się z dorobkiem artystycznym wybranego pisarza o wybitnych zasługach w dziedzinie literatury krajowej. Tym razem, z okazji obchodów Roku Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie włączyła do repertuaru konkursu twórczość „polskiej Safony”. Drugą obowiązkową pozycją był dowolny utwór z zakresu literatury polskiej XX i XXI wieku, opublikowany w książce lub periodyku literackim. Konkurs zgromadził uczestników z kilkunastu szkół Lublina, gminy i powiatu. Jury oceniało uczestników pod kątem: doboru tekstu, interpretacji utworu, dykcji i emisji głosu oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Rywalizacja była podzielona na dwie kategorie wiekowe – klasy VII-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe. Z radością informujemy, że Szymon Szczygieł zakwalifikował się do ostatniego etapu konkursu. Uroczysty Koncert Laureatów odbędzie się 18 listopada w Sali Czarnej przy ul. Peowiaków 12 (godz. 9.00), gdzie uczniowie zaprezentują swoje talenty recytatorskie przed komisją i zgromadzoną publicznością. Serdecznie dziękuję Mai i Szymonowi za zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowania. Mam nadzieję, że udział w konkursie i warsztatach stanie się dla młodych recytatorów początkiem dalszej, pięknej przygody z literaturą i sceną.
Lidia Szuberska
Pamiętamy o tych, którzy odeszli Szkolne Koło Wolontariatu w hołdzie zmarłym bohaterom i pracownikom naszej szkoły
03.11.2025W tygodniu poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu, wraz z opiekunami, odwiedzili miejsca pamięci w naszej okolicy, oddając hołd tym, którzy zapisali się w historii oraz w życiu naszej społeczności.
Pierwszym punktem ich wizyty był Cmentarz Powstańców Styczniowych w Nowym Stawie, gdzie z zaangażowaniem uporządkowali mogiły oraz zapalili znicze, symbolicznie upamiętniając bohaterów walk o wolność ojczyzny.
Następnie udali się na cmentarz parafialny w Nasutowie, by zapalić znicze na grobie śp. Pelagii Chitreń – zmarłej nauczycielki, oraz śp. Stefanii Gliwki – byłej pracownicy naszej szkoły. Oddali również cześć mieszkańcom Nasutowa rozstrzelanym przez Niemców, składając znicz pod pomnikiem upamiętniającym tę tragiczną kartę historii.
W kolejnym dniu wybrali się na cmentarz parafialny do Niemiec, by złożyć wieniec i zapalić znicz na grobie zmarłej pani dyrektor naszej szkoły Elżbiety Fim.
Swoją postawą pokazali, że pamięć, szacunek i wdzięczność są wartościami, które nie przemijają.
Ogromne wyrazy wdzięczności kierujemy do Państwa Julity i Konrada Szczygieł za wsparcie naszej akcji, poprzez przekazanie Szkolnemu Kołu Wolontariatu pięknych kwiatów i zniczy. Dziękujemy również wszystkim darczyńcom, którzy wsparli naszą zbiórkę pieniędzy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za ich wrażliwość, poświęcony czas i piękną lekcję patriotyzmu.
“Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci”
W. Szymborska
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu: Emilia Mitura oraz Mateusz Próchniak
Ślubowanie klasy I 👨🎓
31.10.2025📣 Dnia 31października 2025roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej – niezwykle ważne i podniosłe wydarzenie w życiu najmłodszych uczniów. To właśnie tego dnia pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej. 👨🎓 👨🎓 👨🎓
W uroczystości wzięli udział pani dyrektor, rodzice pierwszaków, a także starsi koledzy i koleżanki, którzy z radością towarzyszyli młodszym uczniom w tym wyjątkowym momencie. Po odśpiewaniu hymnu i złożeniu ślubowania pierwszaki zaprezentowały piękny program artystyczny, pełen piosenek i wierszy, które wzruszyły i rozbawiły publiczność. 😊
Swoje umiejętności zaprezentowali również starsi uczniowie, przygotowując występy na cześć nowych kolegów. 💃 💞 🕺
Po części oficjalnej nadszedł czas na słodki poczęstunek, który z wielkim zaangażowaniem przygotowali rodzice pierwszoklasistów. Była to wspaniała okazja do wspólnego świętowania, rozmów i radości z nowego etapu w życiu szkolnym najmłodszych uczniów. 🍰 🧁 🍬 🧃Uroczystość ślubowania na długo pozostanie w pamięci 🤗
Zapraszamy do fotogalerii. 📸 Renata Jezierska
Dwudniowa przygoda w Toruniu – podróż uczniów klas 4–8
30.10.2025🔊 W dniach 28, 29.10.2025 uczniowie klas 4–8 naszej szkoły wybrali się na dwudniową wycieczkę do Torunia. Już sam początek wyprawy był pełen emocji – podróż odbyliśmy pociągiem! Dla wielu z nas była to okazja, by po raz pierwszy zobaczyć, jak wygląda taka podróż w praktyce i poczuć prawdziwy klimat kolejowej przygody. 🚂
Po przyjeździe do Torunia rozpoczęliśmy zwiedzanie tego pięknego, historycznego miasta. Towarzyszyła nam przewodniczka, która z pasją opowiadała o historii Torunia – jego dawnych mieszkańcach, tajemnicach i ciekawostkach. Na własne oczy zobaczyliśmy m.in. Urząd Miasta, Urząd Marszałkowski oraz klimatyczną ulicę Podmurną. 👀
Zatrzymaliśmy się też przy makiecie Torunia, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak wyglądało miasto w dawnych czasach. Spacerując dalej, zajrzeliśmy do baszty obronnej i podziwialiśmy Bramę Mostową, przez którą niegdyś wjeżdżano do miasta. Na ulicy Żeglarskiej poczuliśmy klimat dawnych czasów, a tuż obok zobaczyliśmy potężną bazylikę katedralną, słynną z wyjątkowego zegara flisackiego. Ten imponujący, gotycki kościół, zachwyca swoim wnętrzem i wysoką wieżą z pięknym widokiem na miasto. ⛪
Zobaczyliśmy Muzeum Toruńskiego Piernika oraz Teatr Baj Pomorski, który zachwycił nas niezwykłą scenografią i pomysłowością. Spacerując po Starym Mieście, zobaczyliśmy wiele zabytków: Młyn Krzyżacki, pozostałości zamku krzyżackiego, basztę obronną, Bramę Mostową, ulicę Żeglarską. Nie można też pominąć Domu Mikołaja Kopernika, gdzie urodził się nasz słynny astronom. 🌍 Tuż obok stoi Krzywa Wieża – budowla, która naprawdę się przechyla i zachwyca wszystkich turystów! Krzywa Wieża to jedno z najbardziej znanych miejsc w Toruniu — pochylona budowla, przy której każdy turysta próbuje stanąć prosto, żeby sprawdzić, czy ma dobrą równowagę. 🗼 W sercu miasta znajduje się Rynek Staromiejski z majestatycznym ratuszem i uroczym pomnikiem Flisaka, upamiętniającym dawne toruńskie legendy. Spacer skończyliśmy na ulicy Szczytnej, pełnej urokliwych kamienic, a prawdziwą przygodę zapewnił Dom Legend Toruńskich, gdzie historia ożywa w niezwykły sposób. Dom Legend Toruńskich to interaktywne miejsce, gdzie aktorzy w zabawny sposób opowiadają ciekawe historie i legendy o mieście. 🧐
Nie zabrakło też chwili odpoczynku na skwerku z „miną wodną”, który okazał się świetnym miejscem na zdjęcia! 📸
Drugiego dnia odwiedziliśmy Żywe Muzeum Piernika, gdzie mogliśmy sami spróbować swoich sił w wypiekaniu pierników według dawnych receptur. To była świetna zabawa i pyszna lekcja historii w jednym!
Po dwóch pełnych wrażeń dniach wróciliśmy pociągiem do domu zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Toruń na długo pozostanie w naszej pamięci jako miasto pełne legend, pięknej architektury i aromatu pierników!’ 🥟To miejsce, w którym przeszłość spotyka się z teraźniejszością – idealne, by odkrywać, uczyć się i zachwycać! 🧡💛💚💙
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym. 👀
Agnieszka Rola, Agnieszka Wilk, Aleksandra Janasz, Katarzyna Durakiewicz-Kulik
Projekt „Mali strażnicy przyrody” 🐝
28.10.2025🔊 Podczas realizacji projektu „Mali strażnicy przyrody” nasi uczniowie z zaangażowaniem składali domki dla zapylaczy, które następnie lakierowali i ozdabiali, by stały się nie tylko trwałym, ale też pięknym schronieniem dla pożytecznych owadów. 🐝
Dnia 28 października 2025 roku odbyła się także pogadanka o roślinach miododajnych oraz o tym, jak ważną rolę w ich życiu odgrywają zapylacze. Uczniowie dowiedzieli się, jak przebiega proces zapylania i dlaczego obecność pszczół, trzmieli i innych owadów jest tak cenna dla przyrody. 😮
W ramach projektu „Mali strażnicy przyrody” nasi uczniowie wzięli również udział w wyjątkowej akcji upiększania terenu wokół nowego budynku szkoły. Dzieci z wielkim zaangażowaniem sadziły rośliny przyniesione z domów – szałwię, rudbekię, kocimiętkę, tymianek i wrzosy. Uczniowie zawieszali również domki dla owadów i ptaków. 🌼 🌻
Cała inicjatywa miała szczególny cel – zagospodarowanie i zazielenienie terenu wokół nowego budynku szkoły, a przy okazji rozwijanie wśród uczniów postaw proekologicznych i poczucia odpowiedzialności za środowisko. 🌳
Zajęcia połączyły naukę z praktycznym działaniem, a przy tym przyniosły wiele radości i satysfakcji z tworzenia czegoś dobrego dla środowiska. 🤗 🏡Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i piękne efekty wspólnej pracy! 🤗
Zapraszamy do fotogalerii 📸 Dyr. A. Gromaszek
Sportowe pasje trzecioklasistów 🥇🥈🥉
28.10.2025📣 Nasi uczniowie w wolnym czasie rozwijają swoje zainteresowania sportowe. Sport regularnie uprawiany to same zalety: kondycja, wytrwałość, przełamywanie swoich słabości, dążenie do celu. Dodatkowym atutem jest możliwość rywalizacji i udział w zawodach na różnych szczeblach, zarówno wojewódzkich, jak i ogólnopolskich.💪
Zuzia Jasielska już ponad rok ćwiczy karate. Jej ostatni sukces to udział w XVII Pucharze Lubelszczyzny w Karate Tradycyjnym, dnia 26.10.2025 r. w Świdniku, gdzie zdobyła IV Kata - stopień uczniowskiego wtajemniczenia. 🏆
Karol Kukier od 2 lat ćwiczy taekwondo w lubelskim klubie. Ostatnie sukcesy Karola to: I miejsce w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Dzieci w Taekwondo Olimpijskim, Ostrowiec Świętokrzyski 19.10.2025 oraz medal w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Taekwondo Olimpijskim w Żyrzynie 25.10.2025 r 🥇
Gratulujemy Wam sukcesów! 🤝
Zachęcamy wszystkich do aktywności fizycznej, wszak - SPORT TO ZDROWIE. 🤗
Wychowawczyni klasy III, Renata Wodnicka
Spotkanie z pisarką Edytą Zarębską – Babcią Grunią
25.10.2025🔊 24.10.2025 r. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie z pisarką i ilustratorką książek dla dzieci – panią Edytą Zarębską, znaną także jako Babcia Grunia. Autorka w ciepły i pełen humoru sposób opowiadała o swojej drodze do spełnienia marzenia, jakim było zostanie pisarką. 📖 ✍
Podczas spotkania dzieci wysłuchały jednego z opowiadań autorki czytanego przez męża pisarki oraz wspólnie zaśpiewały piosenkę „Mądra rzeka”, która wniosła do spotkania dużo radości i pozytywnej energii. Pani Edyta snuła również opowieści o wierze w siebie, wytrwałości i spełnianiu marzeń, zachęcając najmłodszych do rozwijania swoich pasji i talentów. 👀To było pełne ciepła, uśmiechu i inspiracji spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników. Dziękujemy Państwu Zarębskim za cudowny czas i wspaniałą lekcję marzeń! 💛🧡
Takie spotkania rozwijają w dzieciach miłość do książek i pokazują, że warto podążać za swoimi pasjami. 🤗
Zapraszamy również do fotogalerii 📸 mb
Otwarcie nowego budynku szkoły
23.10.2025Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z uroczystości otwarcia nowego budynku szkoły:
Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii szkoły📸
Poniżej link do relacji w "lublin 112" :
Marek Bijak
Uczniowie o roślinach zapylających – angielski w praktyce!
26.10.2025🔊 Uczniowie biorący udział w projekcie „Yes, I do” po raz kolejny pokazali, że troska o przyrodę może być świetną zabawą! 🤗
W ostatnich tygodniach dzieci z wielkim zaangażowaniem realizowały działania związane z tematyką roślin zapylających i ich niezwykle ważnych mieszkańców — pszczół, trzmieli i motyli. 🦋
Podczas zajęć i w ramach projektu „Mali Strażnicy Przyrody” uczniowie wyszukiwali opisy roślin miododajnych – takich, które przyciągają zapylacze swoimi kolorami i zapachem. Dowiedzieli się, dlaczego są one tak ważne dla środowiska i jak każdy z nas może pomóc w ich ochronie.
Uczniowie opisywali wybrane rośliny w języku angielskim, poznając przy tym nowe słownictwo i ciekawe fakty przyrodnicze. Efektem ich pracy były dwujęzyczne etykiety do szkolnego ogrodu, które już wkrótce ozdobią rabaty i pomogą wszystkim lepiej poznać rośliny rosnące wokół szkoły. 🌳 🌼 🌻
Nie zabrakło też pracy twórczej i odrobiny majsterkowania! Dzieci własnoręcznie wykonywały domki dla zapylaczy, które już wkrótce zostaną zawieszone w szkolnym ogrodzie. Dzięki nim pszczoły samotnice będą miały bezpieczne miejsce do zamieszkania. 🐝
Uczniowie sadzą także rośliny przy szkole, tworząc kolorowe rabaty pełne kwiatów, które będą przyciągały zapylacze przez cały sezon. A żeby owady miały się gdzie napić w upalne dni, dzieci przygotowały również poidełka dla zapylaczy – małe miseczki z wodą i kamykami, z których korzystają skrzydlaci przyjaciele. 🌿
Uczniowie przygotowali także portfolio językowe, w którym zebrali swoje opisy, ilustracje i notatki. Dzięki temu nie tylko rozwijali swoje umiejętności językowe, ale też ćwiczyli kreatywność i współpracę w grupie. 👦 👧Zajęcia pokazały, że nauka języka angielskiego może być inspirująca, praktyczna i… zielona!
Brawo dla naszych uczniów z projektu „Yes, I do” – dzięki Wam świat staje się piękniejszy i bardziej przyjazny dla zapylaczy! 👏👏👏
Agnieszka Rola, Weronika Parafiniuk2
Z A P R O S Z E N I E 👨🎓
24.10.2025ZAPROSZENIE
Drodzy Rodzice, Szanowna Dyrekcjo, Kochani Nauczyciele i Uczniowie Starszych Klas!
Z wielką radością i przejęciem zapraszamy Was na uroczyste
Ślubowanie Uczniów Klasy Pierwszej,
które odbędzie się dnia 31.10.2025 r. o godzinie 9.00 w budynku nowej szkoły.To wyjątkowy moment w życiu każdego pierwszaka – dzień, w którym stajemy się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Chcielibyśmy, abyście byli z nami w tej ważnej chwili, wspierając nas swoją obecnością, ciepłym uśmiechem i życzliwym słowem. 🤗
Po części oficjalnej serdecznie zapraszamy na krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy pierwszej. 👨🎓
Z radością czekamy na spotkanie!
Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczyniami😊
XVIII Miejski Konkurs Mówienia Wierszem i Prozą
24.10.2025Uczniowie naszej szkoły - Szymon Szczygieł oraz Maja Prokop- wzięli udział w XVIII Miejskim Konkursie Mówienia Wierszem i Prozą, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Konkurs ma na celu nie tylko doskonalenie umiejętności recytatorskich młodzieży, ale także kształtowanie ich wrażliwości na bogactwo języka literackiego i popularyzację kultury polskiej. Dlatego każdego roku uczestnicy mierzą się z dorobkiem artystycznym wybranego pisarza o wybitnych zasługach w dziedzinie literatury krajowej.Tym razem, z okazji obchodów Roku Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie włączyła do repertuaru konkursu twórczość „polskiej Safony”. Drugą obowiązkową pozycją był dowolny utwór z zakresu literatury polskiej XX i XXI wieku, opublikowany w książce lub periodyku literackim. Konkurs zgromadził uczestników z kilkunastu szkół Lublina, gminy i powiatu. Jury oceniało uczestników pod kątem: doboru tekstu, interpretacji utworu, dykcji i emisji głosu oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Rywalizacja była podzielona na dwie kategorie wiekowe – klasy VII-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe. Z radością informuję, że Szymon Szczygieł zakwalifikował się do ostatniego etapu konkursu. Uroczysty Koncert Laureatów odbędzie się 18 listopada w Sali Czarnej przy ul. Peowiaków 12 (godz. 9.00), gdzie uczniowie zaprezentują swoje talenty recytatorskie przed komisją i zgromadzoną publicznością.
Serdecznie gratulujemy obojgu uczniom za zaangażowanie , odwagę i piękne występy.
Brawo dla młodych miłośników słowa!!! Lidia Szuberska
Akcja „Adwokaci rozjaśniają prawo”
23.10.2025🔊 Dnia 23 października 2025 r. odbyło się spotkanie uczniów klas VII i VIII z Panią Adwokat Martyną Rękas w ramach IV edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Adwokaci rozjaśniają prawo”. ⚖
Tegoroczny temat przewodni brzmi: „Prawo vs. Hejt. Szkoła wolna od hejtu.”
Podczas spotkania uczniowie rozmawiali o tym, czym jest hejt w Internecie i w życiu codziennym, jakie są jego konsekwencje prawne, a także jak skutecznie reagować, gdy stajemy się jego świadkami lub ofiarami. 👀
Akcję koordynuje Komisja Działalności Publicznej Adwokatury przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.😊
Agnieszka Rusin
Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas IV–VIII
23.10.2025🔊 W dniach 15-16 października 2025 r. odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas IV–VIII, prowadzone przez Panią Katarzynę Walczewską – psychoterapeutkę specjalizującą się w terapii uzależnień i różnych zaburzeń zachowania. 👀
Zajęcia miały charakter aktywnych warsztatów, podczas których uczniowie brali udział w ćwiczeniach, dyskusjach i grach edukacyjnych rozwijających umiejętności niezbędne do dbania o własne zdrowie psychiczne i społeczne funkcjonowanie. W ramach zajęć rozmawiali również o świadomym korzystaniu z mediów społecznościowych i nowych technologii, a także o wpływie internetu i telefonu komórkowego na zdrowie psychiczne, relacje i samopoczucie. Uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o równowagę między światem online i offline, jak ograniczyć czas spędzany przed ekranem oraz jak uniknąć uzależnienia od mediów społecznościowych i telefonu. 😊
Celem warsztatów było wzmacnianie kompetencji emocjonalnych i społecznych uczniów, budowanie świadomości dotyczącej zdrowia psychicznego oraz kształtowanie odpowiedzialnych i prozdrowotnych postaw.
Agnieszka Rusin
Zmiana organizacji pracy w dniu 22.10.2025
21.10.2025Nasutów 21.10.2025r.
Szanowni Państwo,
w związku z uroczystością otwarcia nowego budynku szkoły, w dniu 22.10.2025r. szkoła w " starym budynku" będzie nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr 579470656
Z poważaniem
Katarzyna Kasperek
Archiwum Aktualności