• 160 rocznica bitwy pod Nowym Stawem

          •    W związku ze 160 rocznicą bitwy pod Nowym Stawem uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w widowisku plenerowym pt. "Inscenizacja z okazji 160 Rocznicy Powstania styczniowego oraz wysłuchać Koncertu Pieśni Patriotycznych". Wspomniane wydarzenie odbyło się 11 pażdziernika 2023r w Domu Nasutów. Celem inscenizacji było zwiększenie świadomości uczniów na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową polskiej państwowości oraz zwiększenie wiedzy na temat kultury, historii i symboli naszego kraju. Po inscenizacji młodzież ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych brała udział w grze terenowej, w której uczniowie reprezentujący naszą szkołę zdobyli pierwsze miejsce. Po ciepłym posiłku wróciliśmy do szkoły.

            Bardzo dziękujęmy organizatorom widowiska za zaproszenie.

            Fotorelacja w "Album fotograficzny".

          • Laureatki konkursu plastycznego "Eco Sztuka"

          •    Miło nam pionformować, że uczennice naszej szkoły Lena Kręglicka, Dorota Prokop, Zuzanna Zbiciak oraz  Wiktoria Mitura w sobotę dnia 07.10.2023r odebrały dyplomy wraz z nagrodami za zdobycie miejsc na podjum w konkursie plastycznym " Eco Sztuka" organizowanym przez Bibliotekę Gminną  w Niemcach. Zadaniem konkursu było wykonanie przedmiotu z materiałów ekologicznych.

            Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • WOLONTARIUSZE W EKOLOGICZNEJ MISJI VI EDYCJA #SPRZĄTAMY DLA POLSKI

          • WOLONTARIUSZE W EKOLOGICZNEJ MISJI

            VI EDYCJA #SPRZĄTAMY DLA POLSKI

              W minioną środę, 4 października 2023, w dniu wspomnienia św. Franciszka z Asyżu - patrona zwierząt i ekologii, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do akcji #SprzątamyDlaPolski, objętej honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. To wyjątkowe wydarzenie zrzeszające dzieci i młodzież z całej Polski.

              Wolontariusze z oddziału przedszkolnego i klas I-VI z zaangażowaniem wyruszyli w misję oczyszczenia naszych lasów, parków i innych przestrzeni naturalnych.

             Dziękujemy w imieniu przyrody!

             

             Koordynator szkolnej akcji - Emilia Mitura

            Fotorelacja na stronie internetowej szkoły.

             

          • Muzyczne spotkanie z folklorem i Panią Nutką.

          •     6 września odbyła się lekcja muzyki dla dzieci z zerówki i klas 1-3. Pani Mariola Zagojska, znana jako Pani Muzyka, opowiedziała o folklorze Lubelszczyzny.

                Para tancerzy z zespołu "Leszczyniacy"zaprezentowała nam tańce lubelskie: polkę, macha, cygana oraz oberkaDzieci podziwiały pięknie zdobione, kolorowe stroje ludowe.

                Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce innej niż zwykle słuchamy.

          • Wycieczka klas VI i VIII

          •    Dnia 02.10.2023r klasy VI i VIII wybrały się na wycieczkę rowerową o Stadniny Koni. Po godzinie 8:00 wyjechaliśmy z pod szkoły, przejeżdżając przez las uczniowie obserwowali zmiany jakie zachodzą w przyrodzie w porze jesiennej. Następnie zwiedziliśmy stadninę koni u Pani Kasi Kulik, uczniowie dowiedzieli się jak żyją konie, jakie są ich zwyczaje, co lubią jeść i dlaczego nie wolno dokarmiać koni. Poznali także rasy koni i ich maści. Na zakończenie męska część wycieczki rozpaliła ognisko przy którym piekliśmy kiełbaski a dziewczęta klasy VI wręczyły chłopcom prezenty z Okazji Dnia Chłopaka. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły ok godz.13:30.

            Dziękujemy Pani Katarzynie Kulik za zaproszenie uczniów do stadniny Vabik oraz udostępnienie miejsca na ognisko i gry sportowe.

            Aneta Kotowska

            Mateusz Próchniak

          • Dzień Chłopaka w klasie IV

          •           W dniu dzisiejszym świętowaliśmy na godzinie wychowawczej Dzień Chłopaka.

                  Chłopcy otrzymali upominki, które sprawiły im wiele radości. Największą frajdę sprawiły dzieciom pyszne pizze.

                    Wspólne świętowanie wpłynęło na pozytywną atmosferę w zespole klasowym. Było bardzo wesoło i sympatycznie.

                               Dziękujemy rodzicom za organizację i taką smaczną niespodziankę.

                                                                       Dziewczęta i wychowawca klasy  Agnieszka Rola

          • Szkolny Konkurs Literacki "Moja szkoła za 100 lat"

          •    Szkolny Konkurs Literacki "Moja szkoła za 100 lat"

               Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie literackim na najciekawsze opowiadanie pt. "Moja szkoła za 100 lat!" Cele konkursu:

            - kształtowanie umiejętności pisarskich,

            - rozwijanie pasji tworzenia,

            - aktywizacja społeczności uczniowskiej,

            - rozwijanie kompetencji językowych. 

            Kryteria oceniania prac:

            - właściwa realizacja formy wypowiedzi, zgodność z tematem oraz jego rozwinięcie,

            - trafny tytuł,- przedstawienie przyczynowo

            - skutkowego toku zdarzeń,

            - ciekawy sposób prowadzenia narracji (np. wprowadzenie dialogu)

            - kompozycja (trójdzielność wypowiedzi

            - wstęp, rozwinięcie i zakończenie), logiczne uporządkowanie treści z zachowaniem proporcji, spójność tekstu,

            - styl (odpowiedni do treści i formy, jednolity),

            - język, jego bogactwo i komunikatywność, poprawność językowa, urozmaicenie składni,

            - pisownia

            - przestrzeganie norm(ortografia, interpunkcja, akapity, czytelność i estetyka zapisu). 

            Klasy IV-V: około 150 słówklasy VI-VIII: około 180 słów Pracę należy dostarczyć osobiście do p. Lidii Szuberskiej do 09 października. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie 17 października. Najciekawsze prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły. 

            Lidia Szuberska, Mateusz Próchniak, Iwona Zaranko

          • Wycieczka klasy V

          •    W czwartek 28 września 2023 roku uczniowie klasy piątej pojechali do kina Multikino w Lublinie na seans filmowy pod tytułem ,,Kosmici w mojej szkole”. Wycieczka była doskonałą okazją do integracji i wzmocnienia więzi koleżeńskiej oraz wspólnego świętowania zbliżającego się Dnia Chłopaka. Jest to świetna propozycja na lekki i przyjemny seans integrujący całą klasę. Film pokazuje, że warto mieć prawdziwych przyjaciół, gdyż można liczyć na ich pomoc w trudnych sytuacjach. To także animacja, która może rozbudzić w młodych odbiorcach zainteresowanie kosmosem.Uczniowie z zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów oraz zrywali boki ze śmiechu, gdyż w produkcji nie brakowało humoru i trafionych żartów.Dopełnieniem atrakcji tego dnia była smaczna pizza. Pełni wrażeń kinowych, zadowoleni, w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. Dzień był wyjątkowo udany!

            Lidia Szuberska- wychowawca kl.V

          • Youngster- Europejski Dzień Języków

          • logo Youngster

            Youngster- Europejski Dzień Języków

               Europejski Dzień Języków był świetną okazją do promowania wiedzy na temat różnorodności
            językowej i kulturowej Europy. Uczniowie kl.8 wykonali prace plastyczno-językowe o wielu krajach
            Europy. Zajęcia były okazją do budowania motywacji uczniów do nauki języków obcych.

            Agnieszka Rola

          • Co słychać u Pierwszaków?

          •     Wrzesień w I klasie minął szybko na poznawaniu się i na zabawach. Zrobiliśmy  klasową galerię i listę obecności. Wykonywaliśmy różne prace plastyczne, ludziki z warzyw iszyszek. Ozdobiły one naszą salę lekcyjną. Poznaliśmy bohatera lektury - Plastusia oraz szkolne przygody Tosi.Znamy już kilka liter i cyfr. Bawimy się razem  i ze smakiem zjadamy owoce. Poznaliśmy już dobrze szkołę, a wkrótce będzie nasze ślubowanie.

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

          •  

             

             

             

              Dnia 28 września w naszej szkole uczciliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.To jedno ze świąt, które są przyjemne i bardzo pożyteczne. Inicjatywa powstała w Izbie Książki w 2001 roku.

              Data 29 września to dzień urodzin Janiny Porazińskiej, autorki wielu książek dla dzieci: ,,Pamiętnik Czarnego Noska, ,,Przygody Szewczyka Dratewki," ,,Kozucha kłamczucha", ,,Psotki i śmieszki".

             

             

               W pięknie udekorowanej sali zebrani uczniowie klas 1-3 oraz zerówki wysłuchali utworów tej pisarki. Starsi koledzy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu- Adam Kowalski i Mateusz Ćwikła, odczytali baśń pt.,,Szewczyk Dratewka". Następnie Pani Dyrektor Alina Gromaszek zaprezentowała ciekawą interpretację utworu “Krakowianka o modrych oczach". 

                  Potem wszyscy aktywnie uczestniczyli w ruchowej interpretacji bajki " Czerwony Kapturek", czytanej przez Panią Renatę Jezierską, pokazując gesty i ruchy każdej postaci.

                 Ważnym momentem tej uroczystości było pasowanie na czytelników uczniów klasy pierwszej, którego dokonała Pani Agnieszka Wilk, za pomocą pięknego tomu bajek.Pierwszoklasiści śpiewająco rozwiązali przygotowane przez Natalię Prokop i Emilię Smolińską zagadki i zadania specjalne.Od dziś już są czytelnikami biblioteki szkolnej.

                Życzymy Wam, abyście z radością odkrywali piękno literatury i czerpali mądrość zawartą w książkach. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w tym święcie, które- mamy nadzieję, na stałe zagości w kalendarzu naszej szkoły.

                      Piękne dekoracje wykonały Panie Renata Jezierska i Katarzyna Marczak wraz z uczniami klasy II.

          • Każdy dzień na świetlicy to radosna chwila.

          •     Zajęcia świetlicowe w naszej szkole są realizowane każdego dnia od godziny 700 do godziny 1645. Uczniowie bardzo chętnie uczęszczają na nie . Mogą spotkać się z kolegami i porozmawiać, podzielić się swoimi pasjami oraz przeżyciami. Chętnie wcielają się też w role młodych konstruktorów wykonując z klocków wspaniałe urządzenia z elementami ruchomymi. Dziewczynki wykonują z klocków pudełka, koszyczki, domki dla kota i wieże. Wielką radość sprawia uczniom realizowanie własnych pomysłów, tworzenie zabawek oraz doskonalenie sprawności manualnych.

          • Wycieczka do lasu zerówki "Żegnamy lato"

          •     Lato właśnie się kończy a w najbliższą sobotę zawita do nas kalendarzowa jesień. Dlatego wspomnienie gorącego słońca chcemy zatrzymać  jak najdłużej. W czwartek dzieci z Zerówki wraz z wychowawczyniami i mamami wybrały się na wycieczkę do lasu. Poznawały gatunki drzew, spotkały żuka i sójkę, znalazły nawet ostatnie letnie maliny. 

            To był piękny czas!

            Wychowawczynie!

          • Dzień Przedszkolaka

          •    W środę 20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zerówka spróbowała swych sił w malarskim plenerze. W ciepłym wrześniowym słońcu malowaliśmy jesienne obrazy na rozciągniętej folii. Piękna pogoda dopisuje, wiec rodzice i starsi koledzy mogą oglądać efekty naszej pracy!

            Wychowawczyni Urszula Matysek

          • Youngster

          • logo YoungsterSKARBY JESIENI
            W ramach ostatnich zajęć Youngster uczniowie robili skarby jesieni. Była to świetna okazja do przypomnienia sobie słówek w języku angielskim związanych z tą porą roku.

            Agnieszka Rola

          • Opieka nad grobem powstańców styczniowych

          •    24 września 2023 r. odbędą się uroczystości z okazji 160 rocznicy Potyczki  pod Nowym Stawem w miejscowości  Nowy Staw. Uczniowie naszej szkoły od wielu już lat sprawują opiekę nad grobem powstańców styczniowych, którzy zginęli podczas tej bitwy. W poniedziałek uczniowie klasy ósmej pod opieką swojego wychowawcy Mateusza Próchniaka, wybrali się tam na rowerach. Po uporządkowaniu mogił, zapalili znicze oraz odmówili wspólną modlitwę.

            Mateusz Próchniak

          • Narodowe Czytanie 2023

          • 15 września uczestniczyliśmy w niezwykłym wydarzeniu. Nasza szkoła przystąpiła do kolejnej odsłony Narodowego Czytania. Uczniowie klas V, VI oraz VIII aktywnie włączyli się w akcję i przeczytali wspólnie z gronem pedagogicznym lekturę "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

            Podczas czytania nie zabrakło burzliwej dyskusji nad zamążpójściem Justyny, a także pełnej emocji z powodu straconych złudzeń rozmowy Andrzejowej Korczyńskiej z synem. Przy okazji uczniowie poznali tło historyczne powieści i główne założenia epoki, w której tworzyła Eliza Orzeszkowa. Na zakończenie każdy mógł otrzymać pamiątkowy stempel, by z sentymentem wracać do tego miłego wydarzenia.

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

            Zdjęcia dostępne w Albumie fotograficznym.

                                                                                                Lidia Szuberska, Aneta Kotowska, Agnieszka Wilk

          • “SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW”

          • Od początku roku szkolnego nasza szkoła bierze udział w akcji “SZKOŁA PEŁNE TALENTÓW”

            Akcja polega na zbieraniu “talenciaków” otrzymywanych za zakupy w Lidlu. Zebrane “talenciaki”  nasza szkoła wymieni na sprzęt sportowy.

            Jak zbierać “talenciaki”?

            1. Zrób zakupy za min. 50zł w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc

            2. Przy kasie odbierz kupon - TALENCIAKA

            3. Przekaż TALENCIAKA naszej szkole

            SPOSOBY PRZEKAZANIA TALENCIAKA NASZEJ SZKOLE

            1. Wrzuć TALENCIAKA do specjalnego pudełka (pudełko znajduje się przy wejściu do szkoły, pod schodami)

            lub

            2. Zeskanuj kod QR z TALENCIAKA

            Mateusz Próchniak