• Andrzejki w naszej szkole!!!

          • Nasutów, 30.11.2021

            Andrzejki w naszej szkole!!!

                30 listopada swoje imieniny obchodzi Andrzej. Zgodnie ze stara tradycja w noc z 29/30 listopada wróży się oraz organizuje imprezy andrzejkowe. W naszej szkole, jak co roku odbyły się wróżby i zabawy andrzejkowe. W tym dniu uczniowie jedną z sal lekcyjnych zamienili w „salę wróżb”. Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Samorzadu Uczniowskiego wcielili się w role wróżbitów i przygotowali stoiska z wróżbami. Katalog wróżb był obszerny, wszystkie pomysły okazały się bardzo ciekawe. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością losował magiczne bileciki, z których mógł się dowiedzieć co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny. Kolejna atrakcja to ciasteczka z wróżbami, dochód ze sprzedanych ciasteczek przeznaczono na Hospicjum Małego Księcia w Lublinie.Uczniowie wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

            Fotorelacja w zakładce Album fotograficzny

            Szkolny Klub Wolontariatu / Samorzad Uczniowski

          • Akcja "Bądź dobry jak chleb!"

          •   Od 1983 roku Towarzystwo Pomocy Błogosławionego Brata Alberta opiekuje się ludźmi bezdomnymi, skrajnie ubogimi, nie mającymi środków na utrzymanie i bez nadziei na poprawę swojej sytuacji. W 1988 roku ksiądz Jan Mazur przy ul. Zielonej 3 w Lublinie otworzył kuchnię i jadłodajnię dla ubogich, a następnie w Świdniku. Kolejno powstawały schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Lublinie, Chełmie, Zamościu i Puławach.

                  Bractwo Świętego Brata Alberta zbiera żywność i środki czystości, a w okresie świąt Bożego Narodzenia organizuje świąteczne paczki żywnościowe dla swoich podopiecznych. Koszt paczki to 100 zł dla jednej rodziny pozostającej pod opieką Bractwa. Serdecznie zachęcamy Państwa do ufundowania paczki lub o wpłaty o dowolnej wysokości: nr konta Bractwa Miłosiedzia im. św. Brata Alberta: 35 1020 3150 0000 3702 0003 3936.

                Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie również pomaga wzgardzonym i najuboższym. Szanownych Rodziców, Nauczycieli i Uczniów prosimy o wsparcie akcji. Zbieramy następujące artykuły:

            - żywność o dłuższym terminie przydatności, konserwy, mąki, kasze, makarony, herbata, kawa, cukier, itp.

            - mydło i inne niezbędne środki czystości.

                     Bądźmy dobrzy jak chleb!

                                                                                                                                             U. Matysek

          • Dzień Pluszowego Misia

          •     Jak co roku 25 listopada uczniowie klas I-III świętowali Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Każde z dzieci przyniosło swojego ulubionego pluszaka. Przeważały misie, chociaż były także pieski, żabki czy inne zabawki. Dzieci uczestniczyły w konkursach, grach i zabawach ruchowych. Była tez poranna gimnastyka z misiem na lekcji w-f. Poznawały zwyczaje niedźwiedzi, układały puzzle oraz bajki o misiach. Były prace plastyczne, których bohaterem był, oczywiście, miś.  Opowiadały też o swoich pluszakach. Ale była zabawa!

                  Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do naszej szkoły wszystkie najukochańsze misie, miśki, misiaczki duże i małe, brązowe i białe i wspólne będziemy się uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”  

                            Zapraszamy do galerii.                                                                         Wychowawcy klas I-III
             

          • Wycieczka do Warszawy w ramach programu POZNAJ POLSKĘ z dotacji MEN

          • Dnia 25.11.2021 r. uczniowie klasy IV - VII wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Centrum Muzeum Kopernik w Warszawie, gdzie uczniowie z zaciekawieniem podziwiali Wystawy, Strefę Eksperymentowania, Majsterkownie, Teatr Wysokich Napięć, Teatr Robotyczny oraz wiele innych punktów. Następnie udali się na stare miasto gdzie spacerowali nad brzegiem dopływu Wisły obok zamku książąt mazowieckich wzniesionego kilka lat wcześniej w miejscu najstarszej części obecnego Zamku Królewskiego

            Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. 

                    Zapraszamy do galerii. 

            Wychowawcy klas IV - VIII

        •  POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ 2021 .
          • POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ 2021 .

          •  

            Po raz kolejny-już 28,  rozpoczynamy zbiórkę darów  w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej  POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ 2021 .

            Zbieramy dla osób potrzebujących, będących w trudnej sytuacji życiowej i materialnej – zgodnie z ideą Akcji: „Podziel się tym, co masz”.

            Zbieramy wyłącznie dary rzeczowe:

            • żywność długoterminową: makaron, kasza, ryż, mąka, cukier, olej, konserwy, herbata, zupy w proszku, itd.

            • środki czystości i higieny osobistej,

            •  słodycze, książeczki dla dzieci, przybory szkolne.

            Ze względu na wymogi sanitarne nie zbieramy używanej odzieży i obuwia.  Dary będą gromadzone w oznaczonych pudełkach na terenie szkoły.        Zbiórka trwa od 23 listopada do 3 grudnia 2021 r. 

             Jesteśmy wdzięczni za każdy gest dobroci okazany ludziom w potrzebie, zwłaszcza w zbliżającym się czasie Świąt Bożego Narodzenia.

            Mamy nadzieję, że także tego roku nasi darczyńcy okażą swoją hojność.

            Członkowie Szkolnego  Sztabu Akcji PDP Z                                                                                                                                Szkolny Klub Wolontariatu 

          •     WYCIECZKA w ramach programu   POZNAJ POLSKĘ z dotacji MEN

          •    

                 Dnia 17.11.2021 r. uczniowie klasy I,II i III wraz z opiekunami poznawali ciekawe miejsca Lubelszczyzny. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Starówki w Zamościu. Tam podziwialiśmy  piękny ratusz, kolorowe kamienice na rynku  oraz ciekawe podwórka na Starym Mieście.

             

                   Następnym punktem była wpisana na listę obiektów UNESCO  Katedra w Zamościu, czyli dawny kościół Zmartwychwstania Pańskiego i Św. Tomasza Apostoła. Pan Wojtek, przewodnik po Zamościu, z ogromną pasją opowiadał nam o tym, co oglądamy.  Potem udaliśmy się na spacer, by móc podziwiać Twierdzę  Zamość. To niezwykły na skalę Polski zespół fortyfikacji wybudowanych na przełomie XVI i XVII wieku z polecenia hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego

                   W  nadszańcu Bastionu VII  można obejrzeć armaty oraz  kolekcje umundurowania wojsk, które zainteresowały nie tylko małych chłopców. Po tak intensywnym zwiedzaniu z apetytem zjedliśmy pyszny obiad. 

                   Kolejnym punktem programu wycieczki było Muzeum Ziemi Chełmskiej. Podziwialiśmy tam ciekawe zbiory przyrodnicze oraz geologiczne. Dzieci zadawały wiele pytań na interesujące je tematy.

                   Ostatni , najbardziej oczekiwany moment, to spotkanie z Duchem Bieluchem w podziemiach dawnej kopalni kredy w Chełmie. Spacerowaliśmy po długich i ciemnych  korytarzach, oglądaliśmy  komory powstałe na skutek zawałów kredowych. 

             Widzieliśmy także szyb studni staromiejskiej na Placu Łuczkowskiego.

             Po zakupieniu pamiątek wyruszyliśmy w drogę powrotną do Nasutowa. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. (RW)

                    Zapraszamy do galerii. 

                                                              Wychowawcy klas: Renata Jezierska, Renata Wodnicka, Marek Bijak

          • 11 listopada - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • Nasutów, 13 listopada 2021 r.

                   Z okazji Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego 11 listopada, dla upamiętnienia         103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie klasy trzeciej wykonali swój pierwszy  LAPBOOK     " POLSKA - MOJA OJCZYZNA"

                      Do jego zrobienia wykorzystali  wiedzę zdobytą na zajęciach, wiadomości uzyskane od dziadków czy rodziców, a także informacje wyszukane w Internecie.

                          Natomiast uczniowie klasy pierwszej wykonywali prace plastyczne związane tematycznie z obchodzonym świętem. 

            Efekty ich pracy można obejrzeć w zakładce  Album fotograficzny

                       Chcąc uczcić ten wyjątkowy dzień 10 listopada o godzinie 9.00 podczas połączenia online uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły odśpiewali Hymn Narodowy Polski. Wszyscy mogli także odejrzeć prezentację multimedialną “11 listopada Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości” przygotowaną przez pana Tomasza Toporowskiego. Uroczystość uświetniły  piękne recytacje wierszy patriotycznych przygotowane przez uczennice kl. II - Annę Ćwikłę (“Barwy Ojczyste” Czesława Janczarskiego) oraz Nikolę Tomasiak (“Polska“ Ryszard Przymus). Występy artystyczne przygotowały także dzieci z oddziału przedszkolnego - Michalina Smolińska, Franciszek Smoliński, Kornelia Kowalczyk oraz Jakub Berej. Na okoliczność szkolnych obchodów Święta Niepodległości podopieczne szkolnego chóru Natalia Prokop oraz Karolina Walczewska przygotowały nagrania pieśni patiorycznych.

            Zapraszamy do obejrzenia oraz wycłuchania przygotowanych przez uczniów materiałów.


          • Dzień Zdrowego Śniadania

          • 8 listopada - DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

                     Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który dostarcza niezbędnej energii.

            Tego dnia chcemy Cię zachęcić, abyś przyjrzał się uważnie, co spożywasz,

            Czy jadłeś codziennie śniadanie? Ile jesz słodyczy? 

            Czy w Twoim menu nie zabrakło ważnych składników np. ryb, warzyw, owoców? 

            Zdrowa dieta jest podstawą do dobrej kondycji i zdrowia.

             

            Pamiętajmy, że bardzo ważne jest zachowanie zasad prawidłowego żywienia.

            A jeśli chcecie się dowiedzieć, co Europejczycy jedzą na śniadanie, kliknijcie w link:

            https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fkuchnia.wp.pl%2Fsniadania-naszych-sasiadow-czyli-co-jedza-europejczycy-o-poranku-6063746328167553g&nil

            Wszystkim uczniom dziękujemy za wykonanie zdrowego  śniadania i nadesłanie zdjęć.

            Zapraszamy do fotogalerii.

          • Aktualne plany zajęć lekcyjnych oraz dni wolne od zajęć dydaktycznych:

          • Nasutów, 7 listopada 2021 r.

            Szanowni Rodzice oraz Uczniowie,

            proszę o zapoznanie się z aktualnymi planami lekcji obowiązującymi od 8 listopada 2021 r., które znajdują się  w panelu bocznym. W razie pytań lub wątpliwości zachęcam do kontaktu z wychowawcami klas. Przypominam także że 11 i 12 listopada są w naszej szkole dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

            Z poważaniem

            Monika Wolska

          • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w klasach młodszych

            5 listopada obchodzimy Dzień Postaci z Bajek.


                    W klasach młodszych odbyły się wesołe zabawy, podczas których można było wykazać się znajomością treści bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Układały puzzle, grały w planszówki. Słuchały piosenek o bohaterach ze znanych bajek.

                    Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.
            Poczytajmy bajki każdego wieczora !

                                                                                                                                       Wychowawcy klas I-III

          • Pamiętamy o tych, którzy od nas odeszli

          •        W piątek 29.10. 2021 dzieci z oddziału przedszkolnego odbyły wycieczkę do miejsc pamięci. Wraz z paniami Iwoną Zaranko i Urszulą Matysek odwiedziły krzyż upamiętniający pobyt naszego Patrona ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie i usłyszały relację z tamtych wydarzeń.

                   Przy pięknej pogodzie dotarliśmy do cmentarza, gdzie zatrzymaliśmy się na modlitwę i zapalenie zniczy przy zbiorowej mogile mieszkańców Nasutowa zamordowanych przez niemieckich okupantów w czasie II wojny światowej. Szanownym Rodzicom dziękujemy za zakupienie zniczy.

                  Na drodze naszej wędrówki znalazł się także regenerujący przystanek na herbatę. Księdzu Proboszczowi Parafii Nasutów Adamowi Buczyńskiemu serdecznie dziękujemy za przygotowanie dla nas gościny w sali parafialnej. 

            Dzieci wróciły nieco tyko zmęczone, ale zadowolone.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii szkolnej.  (UM)

          • Dni wolne od zajęć dydaktycznych

          • Nasutów, 29 października 2021 r.

            Szanowni Rodzice oraz Uczniowie,

            przypominamy, że dni 2 oraz 12 listopada 2021 roku są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

            Odział przedszkolny jako jednostka nieferyjna pracuje w tych dniach bez zmian.

            Z poważaniem

            Monika Wolska

            w zastępstwie dyrektora szkoły

          • UWAGA !!! Odwołane posiłki w dniach 28-29.10.2021

          • Nasutów, dn. 27 października 2021r.

            Szanowni Państwo Rodzice !!!

            Ze względu na konieczność przeprowadzenia dezynfekcji kuchni i stołówki szkolnej, posiłki w dniach 28.10.2021-29.10.2021 nie będą wydawane.

            Prosimy o wyrozumiałość i zapewnienie swoim dzieciom wyżywienia we własnym zakresie.

            Z poważaniem
            Katarzyna Kasperek

          • Grób Powstańców Styczniowych

          • Nasutów, 26.10.2021r

            Jak co roku, Członkowie Samorzadu Uczniowskiego wybrali sie do Nowego Stawu, gdzie zajeli się Grobem Powstańców Styczniowych. W ruch poszły zmiotki i ściereczki. Uczniowie pracowali dzielnie, aż udało im się usunać ostatni suchy listek. Po wszystkim zapalono znicze i odmówiono wspólną modlitwę.

            Cześć i chwała Bohaterom!

            Opiekun Samorządu Uczniowskiego 

            Mateusz Próchniak

          • Zapraszamy do ogólnopolskiej akcji PRZEPISUJEMY „HOBBITA”

          • Nasutów, 25.10.2021r 

            Zapraszamy do ogólnopolskiej akcji PRZEPISUJEMY „HOBBITA”
            Nasza szkoła dołączyła do akcji organizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Z okazji 130. rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji PRZEPISUJEMY “HOBBITA”!
            Od Was zależy, czym będziecie pisać oraz jakim krojem – np. własnym charakterem pisma.
            Ważne, aby był zachowany format A4 z marginesem bocznym 3cm, by później złożyć Wasze teksty w jedną książkę.
            Wszelkie informacje u p. Lidii Szuberskiej

          • Nagrodzeni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły

          • ​​ Nasutów, 18 października 2021 rok

            Szanowni Państwo,

            Praca w oświacie to ogromna odpowiedzialność, ale i wielki zaszczyt. Właśnie dzięki takim Nauczycielom i Pracownikom jacy pracują w Naszej Szkole nauka staje się autonomiczną częścią kultury służącą wyjaśnieniu funkcjonowania świata, w którym żyje człowiek. Dzięki takim ludziom uczniowie zdobywają wiedzę, rozwijają zainteresowania, budują relacje z rówieśnikami, uczą się odpowiedzialności za własne decyzje. Wszyscy pracownicy Szkoły ciągle stwarzają szereg sytuacji sprzyjających do osiągania różnego rodzaju sukcesów.   

            14 października Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto przypominające o wielkiej wartości, jaką jest edukacja. Dlatego  składam słowa uznania i serdeczne podziękowania za wysiłek i poświęcenie w realizowaniu tego wymagającego i ważnego społecznie zadania wszystkim Państwu.

            Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do nagradzania wyróżniających się dla niej nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Dlatego z ogromną przyjemnością prezentuję listę Nagrodzonych w roku 2021:

            Życzę Państwu, aby ta wyjątkowa, odpowiedzialna i wymagająca praca była powszechnie doceniana i szanowana, a każdy kolejny dzień przekonywał Państwa o słuszności wyboru zawodowej drogi.

            Z wyrazami uznania Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie.

            1. Elżbieta Fim – Medal Komisji Edukacji Narodowej (nadawany przez właściwego ministra do spraw oświaty i wychowania nauczycielom i innym osobom za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania) oraz Specjalna Nagroda Wójta Gminy Niemce
            2. Renata Jezierska – Złoty Medal za Długoletnią Służbę (nagroda za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa)
            3. Aneta Kotowska – Brązowy Medal za Długoletnią Służbę (nagroda za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa) oraz Nagroda Wójta Gminy Niemce
            4. Lidia Szuberska – Brązowy Medal za Długoletnią Służbę (nagroda za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa) oraz Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie,
            5. Monika Wolska – Nagroda Wójta Gminy Niemce 
            6. Iwona Zaranko – Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie,
            7. Grażyna Łukasik – Okoń – Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie,
            8. Mateusz Próchniak – Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie,
            9. Renata Wodnicka - Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie,
            10. Katarzyna Kasperek – Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie,
            11. Teresa Wolna  Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie,
            12. Iwona Białek  Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie,
            13. Agnieszka Smolińska - Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie,
            14. Sławomir Sadurski  Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie,

            Poniżej link do Gminnych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej, na której również uhonorowani zostali nasi Nauczyciele:

            OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W GMINIE NIEMCE.

            Serdecznie gratuluję

        • Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych oraz Medali Komisji Edukacji Narodowej
          • Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych oraz Medali Komisji Edukacji Narodowej

          • Nasutów, 19.10.2021r.

            Dnia 15 października br. odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych (Krzyży Zasługi i Medali za Długoletnią Służbę) oraz Medali Komisji Edukacji Narodowej w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie .

            Odznaczenia Państwowe oraz Medale wręczył Wojewoda Lubelski pan Lech Sprawka oraz Lubelski Kurator Oświaty pani Teresa Misiuk.

            Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Edukacji Narodowej, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej przyznano Złoty Medal za Długoletnią Służbę pani Renacie Jezierskiej oraz Brązowe Medale za Długoletnią Służbę pani Anecie Kotowskiej oraz Lidii Szuberskiej

            W tym roku  Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznano pani dyrektor Elżbiecie Fim.

            Gatulujemy

          • Wycieczka klasy IV i VI

          • Nasutów 19.10.2021r.

            Dnia 10 października klasa IV i VI wybrali się na wyciwczkę do Lublina.

            Uczniowie na początku bawili się na Strefie Wysokich Lotów, gdzie w ramach lekcji wf ćwiczyli, skakali na trampolichach oraz wykonywali różne przewrotki, następnie wzięli udział w grze terenowej "Na lubelskim Starym Mieście". Celem gry było odnalezienie i zrobienie zdjęć jak największej liczby zabytków i miejsc z podanego zestawu oraz wykonanie zadań na trzech przystankach.

            Po odnalezieniu miejsca należało postawić znacznik przy zdjęciu z zestawu a także wykonać własne zdjęcie. Po wykonaniu polecenia z przystanku (takich przystanków było trzy) wypełniana była karta znajdująca się na końcu tego przewodnika. Na zakończenie każdej z grup wręczone zostały nagrody wraz z dyplomami uczestnika. Zabawa była przednia wszyscy wróciliśmy zmęczeni ale pełni radości.

            Aneta Kotowska

            Mateusz Próchniak