11 września 2023r. uczniowie naszej szkoły z klas 4-8 mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności komunikowania się w języku angielskim podczas spotkania z panią Oliwią Filas, mającą polskie korzenie, która przybyła do nas z Kanady. Uczniowie mogli poznać kulturę i zwyczaje kraju oraz zaprezentować swoje
umiejętności językowe. Byli oni zadowoleni, aktywni i komunikatywni. Śmiało można stwierdzić, że była to lekcja nie tylko języka angielskiego, ale również geografii i kulturoznawstwa. Mamy nadzieję, że takich spotkań w naszej szkole będzie w przyszłości więcej!
Dziękujemy naszemu gościowi za przybycie do nas oraz pani dyrektor za
zorganizowanie tego spotkania.
Spotkanie z panią Oliwią Filas
13.09.2023
Spotkanie uczniów z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lublinie
13.09.2023We wtorek 6 września br. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lublinie. Uczestnikami byli również żołnierze z Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego w Dęblinie oraz radny gminy Niemce Władysław Maszkowski.
Tematem spotkania była rekrutacja do szkół wojskowych. Uczniowie wysłuchali o zasadach rekrutacji, naboru oraz przebiegu służby wojskowej. Uczniom przybliżono kulisy codziennej służby jak również zawody związane z wojskiem. Całe spotkanie było interesujące dla uczniów, nie tylko dowiedzieli się o warunkach pracy i obowiązkach zawodowego żołnierza, ale uzyskali odpowiedzi na pytania związane z wyborem przyszłego zawodu.
Podziękowania kierujemy do grona przybyłych gości, tj.
Pani ppor. Katarzyny Zalewskiej,
Pani mgr Jolanty Prokop wraz z szeregowym p. Andrzejem Baranowskim z Wydziału Promocji z Centrum Rekrutacji w Lublinie, sierżantem p. Michałem Magnuszewskim instruktorem do spraw szkoleniowych z Centrum Szkolenia Inżynierii Lotniczej w Dęblinie.
Ubezpieczenie NNW uczniów w roku szkolnym 2023/2024
06.09.2023Nasutów, 06.09.2023
W roku szkolnym 2023/2024 dzieci ubezpieczone są w towarzystwie ubezpieczeniowym Wiener. Kwota ubezpieczenia za jedno dziecko wynosi 50 zł, a drugie i kolejne połowę czyli 25 zł.Wpłaty przyjmuje do 20 września Pani Lucyna Prokop tel. 661751353
Warunki ubezpieczenia w plikach poniżej
Pliki_strona_internetowa_(1).zip
Youngster – program dla uczniów klasy 8
06.09.2023Youngster – program dla uczniów klasy 8
W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole realizowany jest program adresowanym do uczniów klasy ósmej.
Formuła Programu jest oparta na zasadzie „all carrot, no stick”, czyli nauce przez zabawę – bez odpytywania, klasówek i ocen, co ma na celu zachęcić uczniów do aktywności. W ramach zajęć nauczyciel skupia się na tym, aby pobudzić wewnętrzną motywację ucznia, akcentując nie obligatoryjność, lecz świadomy, wolny wybór, szansę edukacyjną, z której uczeń może, lecz nie musi skorzystać.
Zajęcia, będące uzupełnieniem i rozwinięciem programu nauczania, realizowane są w wymiarze 90 godzin dydaktycznych w roku szkolnym. Prowadzone w oparciu o autorski program nauki języka angielskiego Wydawnictwa Macmillan oraz o podręczniki sfinansowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej . To, co wyróżnia Program Youngster, to ukierunkowanie nauki na pobudzanie wewnętrznej motywacji ucznia. Służy temu również system nagradzania, w którym pod uwagę brany jest przede wszystkim przyrost wiedzy, a nie tylko wyniki końcowego testu.
Youngster to program wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich poprzez naukę języka angielskiego.
CO DAJE UDZIAŁ W PROGRAMIE YOUNGSTER?
Uczniom:
- Świeży start – nie tylko lepsze kompetencje językowe, ale też lepsza samoocena i motywacja do rozwoju i dalszego kształcenia
- Wzrost inicjatywy w społeczności szkolnej i lokalnej
Nauczycielom:
- Praca nowymi metodami, które pozytywnie oddziałują także na pozostałych uczniów w szkole
Szkołom:
- Lepsze wyniki uczniów na egzaminie ósmoklasisty; nauczyciele zmotywowani i pełni inicjatywy
Gminom:
- Uczniowie zaangażowani w lokalne inicjatywy; uczniowie kształcą się dalej, co przyczynia się do wzrostu potencjału gminy
Agnieszka Rola
80 rocznica Masowej Egzekucji Mieszkańców Nasutowa
06.09.20234 września 2023 r., w 80. rocznicę masowej egzekucji mieszkańców Nasutowa dokonanej przez Niemców podczas II wojny światowej odbyła się uroczysta msza święta na cmentarzu parafialnym z udziałem pocztu sztandarowego i uczniów naszej szkoły.
W miejscu, w którym tak tragicznie zakończyło się życie naszych Rodaków, a gdzie dziś znajduje się cmentarz parafialny, zgromadziliśmy się licznie, by oddać hołd pomordowanym i wypraszać dla nich łaskę życia wiecznego. Potomkowie zamordowanych w swoich wystąpieniach przybliżyli zebranym okoliczności tragicznego wydarzenia sprzed 80 lat, a także wskazywali na konieczność kultywowania, szczególnie wśród młodego pokolenia, pamięci o wydarzeniach i osobach, dla których dobro Ojczyzny było dobrem najwyższym. Odczytane zostały też nazwiska pomordowanych – wykute w kamieniu na wieczną pamięć i cześć.
- Goral Adam – lat 49
- Gruda Ignacy –lat 34
- Jaszczak Wacław – lat 36
- Kramkowska Irena – lat 33
- Lipiński Marian
- Mikołajczyk Czesław – lat 41
- Mikołajczyk Antoni – lat 18
- Rybicki Józef – lat 52
- Sadurski Jan – lat 45
- Świeboda Jan – lat 31
Rozstrzelani przy swoich domach:
- Marczak Józef – lat 46
- Marczak Józefa – lat 43
- Urbaś Czesław – lat 20
- Drozd Szymom – lat 49
- Drozd Helena – lat 43
- Drozd Tadeusz – lat 18
- Osowski
Przeżyli egzekucję:
- Woźniaj Jan
- Grysiewcz Edward
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
06.09.2023Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 Po długich, cudownych wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 poprzedziła msza święta odprawiona w kościele NMP Królowej Polski w Nasutowie.W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Niemce- Krzysztof Urbaś, Radny Gminy Niemce- Wojciech Woźniak, ks. Adam Buczyński. Uczniowie klasy piątej Łukasz Mazur oraz Amelia Woźniak poprowadzili akademię, podczas której szczególnie serdecznie powitali naszych pierwszoklasistów i zerówkowiczów. Była to również okazja do wręczenia Pani Alinie Gromaszek aktu powołania na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie.Pierwsze powakacyjne spotkania odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze. Uczniowie wypoczęci, pełni wrażeń i nowych sił z utęsknieniem czekali na swoich kolegów. Życzymy wszystkim samych sukcesów i szóstek, oby uśmiech gościł na waszych twarzach, a serce przepełniała radość spełnienia.
Lidia Szuberska
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
21.08.2023Nasutów, 21 sierpnia 2023r.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w dniu 04 września 2023r. ( poniedziałek) o godzinie 8.00 Msza św. w kościele parafialnym w Nasutowie, po mszy o godz. 9.00 na placu szkolnym, następnie z wychowawcami w klasach.
Autobus szkolny będzie kursował w dniu 04.09.2023 od godziny 7.30
i zaczyna od przystanku przy sklepie Pani Zofii Królik, a następnie będzie zajeżdżał na każdy przystanek tak jak w latach ubiegłych. Dzieci z przystanku przy Fundacji Dom Nasutów proszone są o wyjście na przytstanek ok 7.30.
Serdecznie zapraszamy
Lista podręczników na rok szkolny 2023/2024
16.08.2023Nasutów, 16 sierpnia 2023r.
Szanowni Państwo,
poniżej zamieszczamy wykaz podręczników szkolnych obowiązujących w roku szkolnym 2023/2024.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 16 marca 2023 r. w sprawie dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe w 2023 r. (Dz. U. z 2023 r. poz. 587 ) szkoła zakupuje w ramach dotacji podręczniki i materiały ćwiczeniowe oprócz podręczników do religii - zakupują rodzice we własnym zakresie.
Rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego nie kupują podręczników, proszę poczekać na ustalenia z wychowawcą grupy.
Wakacje w pełni, a w szkole pracowicie....
18.07.20237Uczniowie odpoczywają i nabierają sił na czekające je obowiązki w nowym roku szkolnym. Pracownicy szkoły, zaś wykonują prace remontowe. Malują szatnię, pokój nauczycielski, świetlicę oraz gabinet pedagoga i pielęgniarki. Po powrocie do szkoły z letniego wypoczynku uczniowie podejmą zajęcia w pięknie odnowionych pomieszczeniach.
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
19.06.2023Nasutów, 19 czerwca 2023r.
Serdecznie zapraszamy,
Uczniów i Rodziców na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023, które odbędzie się dn. 23.06.2023r zaczynamy o godz. 8:00 w kościele parafialnym w Nasutowie mszą św., a po mszy o godz.9,30 na boisku szkolnym. Następnie odbędzie się spotkanie w klasach z wychowawcą.
Laboratoria przyszłości
22.06.2023Nasi uczniowie od roku korzystają z pomocy dydaktycznych zakupionych z projektu " Laboratoria przyszłości".
Pomoce te, uatrakcyjniają zajęcia fizyki, chemii i matematyki. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie korzystają ze sprzętu, dzięki któremu poznają nowe technologie zarówno w teorii jak i w praktyce. Zdobytą wiedzę wykorzystują na co dzień tworząc własne projekty. Działania te zwiększyły zainteresowanie uczniów nauką.
Oto film do obejrzenia: 5EF39280-7FDB-4999-8EEC-9B50A034204F.MOV
Opiekun projektu:
Małgorzata Deleżuch
Apel podsumowujący
21.06.2023W dniu 20.06.2023 na szkolnym apelu obyło się wręczenie nagród za konkursy:
Konkurs Mistrz Ortografii klasy trzeciej, Szkolny Konkurs Ortograficzny, Szkolny
Konkurs Kaligraficzny oraz Ogólnopolski Konkurs z języka angielskiego Olimpus,
Olimpusek i Memory Master.
Pierwsze miejsce w Konkursie Ortografii klasy trzeciej zdobyła Anna Ćwikła, drugie
Alicja Stefaniak, trzecie Kornelia Barwińska.
Mistrzami Ortografii w klasie czwartej zostali Dawid Abramek, w klasie piątej Kacper
Mitura, w klasie siódmej Mateusz Ćwikła, w klasie ósmej Klaudia Barczak. W
Szkolnym Konkursie Kaligraficznym „Mistrzyni Szymborska” wyróżnienie dostała
Maja Kupczak, Nina Stasik, Justyna Drozd z klasy piątej oraz Amelia Woźniak z
klasy czwartej.
Ponadto uroczyście podziękowano członkom Szkolnego Klubu Wolontariatu: Natalii
Hołdzie, Barbarze Biaduń, Klaudii Barczak, Karolinie Walczewskiej, Katarzynie
Sagan, Natalii Pawłowskiej, Zuzannie Styrnik z klasy ósmej.
W ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego Olimpusek pierwsze miejsce zajął
Hubert Smoliński i Wojciech Kupczak z klasy trzeciej. W ogólnopolskim konkursie
Olimpus dyplom laureata zdobyła Maja Kupczak z klasy piątej oraz Emilia Smolińska
z klasy siódmej.W ogólnopolskim konkursie leksykalnym Memory Master laureatami
II stopnia zostali Łukasz Mazur i Jakub Wójcik z klasy czwartej. Dyplom laureata III
stopnia zdobyły Maja Kupczak z klasy piątej i Klaudia Barczak z klasy ósmej.
Wyróżnienie zdobył Kacper Mitura z klasy piątek.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję!
Fotografie z rozdania nagród znajdują się na stronie szkoły.
Agnieszka Rola
Wycieczka do Kazimierza Dolnego
20.06.2023Dnia 19 czerwca uczniowie zerówki oraz klas 1- 3 wyjechali na wycieczkę do uroczego miasteczka nad Wisłą- Kazimierza Dolnego. Pogoda nam dopisała i od rana świeciło słońce, dlatego wszyscy byliśmy w radosnych nastrojach.
Pierwszym punktem programu był rejs statkiem po Wiśle. Malownicze widoki na panoramę po obu brzegach rzeki dodatkowo umilały nam towarzyszące stadem rybitwy. Dla wielu dzieci był to pierwszy rejs statkiem.
Następnie udaliśmy się na Górę Trzech Krzyży, skąd podziwialiśmy piękne widoki na miasteczko oraz Wisłę. Nieco niżej oglądaliśmy basztę oraz ruiny zamku. Potem zajrzeliśmy do kazimierskiej fary- czyli kościoła św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja. Ołtarz główny kryje XIX-wieczny obraz ze sceną męczeństwa Św. Bartłomieja, w kaplicy Różańcowej uwagę przykuwa Matka Boska z Dzieciątkiem, ale najcenniejsze są tutaj najstarsze, kompletne organy w Polsce, używane nadal podczas koncertów.
Po zwiedzaniu i zakupach ruszyliśmy do pięknego wąwozu Korzeniowy Dół, którego nazwa wzięła się od korzeni szczelnie oplatających ściany wąwozu. Jest to idealne miejsce na lekcję biologii. Tu jak na dłoni widać, jak potężny i skomplikowany system korzeniowy mają otaczające nas drzewa, jak trzymają w ryzach ziemię i jak bez nich ściana ulega erozji.
Zmęczeni, lecz pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Uczniowie i wychowawcy zerówki i kl.I-III .
Międzypokoleniowy rajd rowerowy z Dysa do Nasutowa
19.06.202318 czerwca wzieliśmy udział w międzypokoleniowym rajdzie rowerowym z Dysa do Nasutowa. Trasa przejazdu prowadziła przez ważne historycznie i kulturowo miejsca położone na terenie gminy Niemce, między innymi związane z pobytem Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Powstaniem Styczniowym.
W rajdzie wziął udział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, członkowie Stowarzyszenia „Być Bliżej” w Dysie, seniorzy i uczniowie okolicznych szkół.
Naszą szkołę reprezentantowali: Amelia Woźniak kl.4, Szymon Szczygieł kl.4 wraz z rodzicami oraz opiekunem Katarzyną Kulik. Mimo niesprzyjającej pogody przejechali całą zaplanowaną trasę, ok 18km.
Wydarzenie rozpoczęło sie o g.12 w Dysie a zakończyło przy Domu Spotkań w Nasutowie o g.14. Na mecie przygotowano piknik. Dzieci bawiły się fantastycznie.
Brawo Amelia i Szymon!
Bal Ósmoklasisty
19.06.2023W czwartek, 15 czerwca 2023 roku, o godzinie 16.00 rozbrzmiały uroczyste nuty poloneza, którym nasi przyszli Absolwenci rozpoczęli Bal Ósmoklasisty. Uroczystość została zorganizowana przez rodziców, uczniów oraz wychowawcę klasy ósmej, panią Emilię Miturę.
Rodzice, nauczyciele i wszyscy zaproszeni goście ze wzruszeniem obserwowali wydarzenie, podczas którego uczniowie bardzo uroczyście podziękowali pedagogom za wspólne lata spędzone w murach naszej szkoły.
Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne zdjęcia i wesołą zabawę.
Zdjęcia z balu dostępne są w szkolnej galerii.
Emilia Mitura
Wycieczka klasy V i VII Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Aqua
18.06.202318 czerwca 2023r uczniowie klas V i VII pojechali na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem wycieczki był Rynek Zamku Lubelskiego gdzie młodzież obejrzała i dowiedziała się ciekawostek o najstarszej zabytkowiej budowli wzgórza zamkowego jakim jest Wieża Donżon. Następnie zwiedzili inobejrzeli bogactwo zdobień wiekowych kamienic Starego Miasta w Lublinie. Tak ładnie położonym Starym Miastem może poszczycić się niewiele miast w Polsce. Punktem kulminacynym była wizyta w Aqua Parku Lublin. Uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami pływackimi, zrelaksować się w Jacuzzi oraz basenie bąbelkowym. Szczęśliwi i zmęczeni wrócili do domu w godzinach popołudniowych.
Mateusz Próchniak
Aneta Kotowska
Katarzyna Kulik
"INNOWACYJNA LEKCJA HISTORII"
18.06.2023KLASA 7 i 8 NA POKAZIE "INNOWACYJNEJ LEKCJI HISTORII"
W dniu 16 czerwca 2023 r. uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w "Innowacyjnej Lekcji Historii", dzięki zaproszeniu przez dyrektora Szkoły Podstawowej im. Joachima Lelewela w Jakubowicach Konińskich.
Podczas seansów uczestnicy mogli obejrzeć filmy historyczne Kartka z Powstania (Powstanie Warszawskie) oraz Wiktoria 1920 (wojna polsko-bolszewicka). Oba seanse odbywały się z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), w specjalnie przygotowanej scenografii. Prezentacje filmów zostały poprzedzone wstępem wprowadzającym w tematykę związaną z filmem.
Emilia Mitura
"Śladami naszego Patrona"
18.06.2023"Śladami naszego Patrona"
W piątek 16 czerwca z okazji obchodów XX-lecia nadania Szkole imienia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oddział przedszkolny wybrał się na wędrówkę po naszej miejscowości śladami naszego Patrona.
Zatrzymaliśmy się na chwilę wspomnień przy pamiątkowej tablicy i krzyżu przy domu państwa Gospodarków, gdzie w czasie wojny ukrywał się nasz Patron.
Ksiądz proboszcz Adam Buczyński opowiedział nam o naszym Patronie i jego niezłomnej postawie w obronie wiary i polskości.
Następnie wzięliśmy udział w adoracji a każde dziecko otrzymało indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
Na zakończenie Ksiądz Proboszcz zaprosił nas na poczęstunek w salce parafialnej.
W drodze powrotnej dzieci obserwowały sarny, bażanty, bociany i rozpoznawały gatunki roślin leczniczych.
Szczęśliwie uniknęliśmy deszczu i zadowoleni powróciliśmy do szkoły.
Klasa zerowa wraz z paniami Urszulą Matysek i Iwoną Zaranko dziękuje szczególnie księdzu proboszczowi Adamowi Buczyńskiemu za naukę o naszym Patronie, za indywidualne błogosławieństwo i za życzliwe przyjęcie.
Jubileusz 20 lecia nadania szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie
14.06.202331 maja 2023r. obchodziliśmy Jubileusz 20 lecia Nadania Szkole Imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obchody jubileuszowe zainaugurowane zostały Mszą Świętą odprawioną na boisku szkolnym. Nabożeństwo celebrowane było pod przewodnictwem proboszcza ks. Adama Buczyńskiego. W Eucharystii uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście.
Część oficjalna Jubileuszu rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów szkół i odśpiewania hymnu państwowego.
Następnie prowadząca uroczystość - Karolina Walczewska oddała głos dyrektor pani Alinie Gromaszek, która powitała przybyłych na uroczystość gości, absolwentów, byłych i obecnych nauczycieli, rodziców, uczniów, pracowników oraz przyjaciół szkoły. W tym dniu obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych, dyrektorzy szkół, byli pracownicy, absolwenci, rodzice, przedstawiciele lokalnej i szkolnej społeczności.
Głos oddaliśmy gościom.
Wójt Gminy Niemce p. Krzysztof Urbaś w tym szczególnym dniu złożył całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia. Przekazał na ręce pani dyrektor Aliny Gromaszek upominki- piłki.
Następnie p. Michał Suchodolski, zastępca dyrektora w Departamencie Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim, zabierał głos w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, wręczył szkole dyplom z okazji Jubileuszu oraz książki.
Głos zabrał również pan Sergiusz Kieruzel dyrektor Departamentu Edukacji i Komunikacji w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. W imieniu Ministra Klimatu i Środowiska pani Anny Moskwa przekazał szkole gry planszowe, książki oraz albumy.
Pani Michalina Jankowska dyrektor Instytutu Prymasowskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie złożyła gratulacje z okazji tej wyjątkowej uroczystości wręczyła książki i zakładki.
Pan Tomasz Sonntag zastępca dyrektora Biura Wojewody Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w imieniu wojewody Lecha Sprawki odczytał list gratulacyjny.
Pan Piotr Kiszczak nadleśniczy Nadleśnictwa w Lubartowie złożył życzenia z okazji jubileuszu oraz przekazał pamiątkowe albumy.
Głos zabrała również pani Emilia Błaszczak w zastępstwie za Prezesa Banku Spółdzielczego w Niemcach przekazała gratulacje oraz upominki.
Następnie była dyrektor szkoły p. Beata Gajuś w ciepły i zabawny sposób opowiedziała o szkole z dawnych lat.
Państwo Irena i Stanisław Koziej przekazali pamiątkową tabliczkę z okazji Jubileuszu .
Pani Ewa Rutkowska dyrektor Szkoły Podstawowej w Siemieniu zwróciła się do całej społeczności szkolnej i przekazała serdeczne życzenia oraz wręczyła pamiątkowy plakat przedstawiający Patrona szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Goście przekazali w prezencie dla szkoły publikacje książkowe i inne upominki. Złożyli gratulacje i wygłosili wiele ciepłych słów pod adresem szkoły.
Kolejny punktem uroczystości było uroczyste otwarcie kącika historycznego. Celem kącika historycznego jest uczczenie 20 rocznicy nadsania szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i przybliżenie wszystkim odwiedzającym historii szkoły w Nasutowie.
Przyszedł czas na występy artystyczne uczniów. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie starszych klas, którzy przedstawili biografię Patrona w montażu słowno- muzycznym “Nasz Patron”. Nad całością czuwały: pani Lidia Szuberska oraz pani Aneta Kotowska.
Po tak wspaniałych i urozmaiconych występach, zaproszeni goście usłyszeli z ust pani Aliny Gromaszek – dyrektora szkoły, że Wszyscy są cząstką historii szkoły i odwrotnie, że Szkoła ta jest również częścią nas, skrawkiem naszego życia, elementem naszej przeszłości i teraźniejszości. Dyrektor podkreśliła, że to właśnie ludzie, czyli my wszyscy dziś tu obecni stanowimy wartość największą tej szkoły. Ponadto skierowała gorące podziękowania w imieniu całej społeczności szkolnej do sponsorów za okazane nam wsparcie w związku z organizacją obchodów XX lecia nadania imienia szkole Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Darczyńcy, którzy wsparli nasz Jubileusz to:
- Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś,
- Bank Spółdzielczy w Niemcach,
- Spółdzielnia Rolniczo- Handlowa Samopomoc Chłopska w Niemcach,
- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Niemcach,
- Rada Rodziców przy Szkole im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie
- osoby prywatne, wśród których znaleźli się: pan Jerzy Piasecki, państwo Julita i Konrad Szczygieł, pani Ewa Godlewska, państwo Tomasz i Anna Kęsiccy.
W miłej, pełnej wspomnień atmosferze szybko mijał czas. Goście chętnie oglądali naszą szkołę, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stare fotografie i kroniki, które pomogły przenieść się myślami w minione czasy. Można było złożyć wpisy w księdze pamiątkowej.
Po uroczystości wszyscy uczestnicy jubileuszu zostali zaproszeni na piknik z grillem na boisku szkolnym oraz mile spędzone chwile przy kawie i słodkościach serwowanych w szkole.
Uczestnicy uroczystości otrzymali upominek w postaci okolicznościowej zakładki.
Za docenienie naszego zaangażowania, miłe słowa i pochwały oraz wsparcie raz jeszcze serdecznie dziękujemy.
Lidia Szuberska
Spotkanie z Babcią Grunią
13.06.2023
Dnia 12 czerwca 2023 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Panią Edytą Zarębską – bajkopisarką i ilustratorką książek dla dzieci oraz jej mężem muzykiem i kompozytorem – Panem Robertem Zarębskim. Dodajemy z dumą, że Państwo Zarębscy są mieszkańcami naszej miejscowości, czyli Nasutowa. Już od przeszło 15 lat organizują spotkania autorskie i odbyli ponad 1900 spotkań w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski.
Pani Edyta, w przepięknej baśniowej sukni, opowiadała o swoich marzeniach i przygodach z dzieciństwa. Zdradziła też, że do pisania książek zainspirowały ją zwykłe szare myszki, które zjadły, ukryte na strychu jej pierwsze wiersze. Pan Robert zaś, zajmował uczestników spotkania ciekawymi zagadkami, zabawami i wspólnym śpiewem.
Spotkanie przebiegało w serdecznej, ciepłej i radosnej atmosferze. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały w prezencie książki z imienną dedykacją oraz autografem Pani Edyty.
Spotkanie, jak również pamiątkowe książki, sfinansowane były z Rządowego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” - Priorytet 3. Edyta Zarębska jest autorką i współautorką książek dla dzieci, takich jak „Opowieści babci Gruni”, „Mój pamiętnik”, „Moje ulubione dobranocki”, „365 bajek na dobranoc”, „365 bajek na dzień dobry”, „Zosia i fiołkowy kapelusz”, „Antek i stara jabłonka” oraz powieści dla dzieci i młodzieży z serii „Klub kociaków słodziaków”. W 2007 roku bajkopisarka zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren za książkę pt. „Wiki i ziarenko miłości”, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom. Robert Zarębski zajmuje się oprawą muzyczną spotkań „Śpiewająca Biblioteka”.
Więcej informacji na temat działalności edukacyjnej Państwa Zarębskich można znaleźć na stronie internetowej babciagrunia.pl oraz na fanpage’u Śpiewającej Biblioteki na ich Facebooku.
Zapraszamy do fotogalerii. Grażyna Gliwka
Archiwum Aktualności