• Dzień Dziecka/Dzień Patrona

• Nasutów, 29 maja 2022 r.

Szanowni Rodzice oraz Uczniowie,
            Dyrektor Szkoły Podstawowej wraz z Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców zapraszają na obchody Dnia Dziecka oraz Dnia Patrona, które odbędą się na terenie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w w Nasutowie 2 czerwca 2022 r. Ten wyjątkowy dzień rozpoczniemy Mszą Świętą polową za naszego patrona, o godz. 9. Następnie uczniowie naszej szkoły zaprezentują przed rodzicami swoje umiejętności artystyczne. Dla uczniów i ich rodzin zaplanowanego na ten dzień wiele atrakcji, m. in. dmuchańce, fotobudkę, kiełbaski z grilla, słodki poczęstunek oraz malowanie twarzy i animacje przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy!
            Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców
            Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie

• Dzień Matki

26 maja nasze myśli biegną do                          naszych mam…

Dzień Matki, to święto wyjątkowe, podczas którego doceniamy mamy za trud włożony w opiekę nad nami, wsparcie w trudnych chwilach, ich troskę, pomoc i bezwarunkową miłość. Każda mama w takim dniu powinna poczuć się naprawdę wyjątkowo!

Pragniemy złożyć Wam moc najlepszych życzeń od wszystkich pociech wręczamy symboliczny bukiet kwiatów

Niech to będzie piękny dzień!

Najmłodsi uczniowie wykonali piękne laurki oraz prezenty  na zajęciach plastycznych.

• Turniej piłkarski w Niemcach

•  Nasutów 20.05 2022r

Dnia 16.05.2022 r. reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w turnieju piłkarskim w Niemcach. Mecze były bardzo wyrównane a każdy z zawodników prezentował duże zaangażowanie i ogromną waleczność. Nasza szkołę reprezentowali:

1. Filip Stefaniak

2. Dawid Woźniak

3. Maksym Bielash

4. Mateusz Ćwikła

5. Kacper Dalczyński

6. Marek Kasperek

7. Ernest Walczewski

8. Oskar Mazur

Dziękujemy i gratulujemy.

Pórchniak Mateusz.

• Egzamin ósmoklasisty - dni wolne od zajęć dydaktycznych

• Nasutów, 16 maja 2022 r.

Szanowni Rodzice oraz Uczniowie,

uprzejmie informuję, że działając na podstawie art. 68 Ustawa Prawo Oświatowe oraz § 5. 1. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego, w niżej wymienionych dniach nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczne:

• 24 maja (wtorek) - sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego

• 25 maja (środa) - sprawdzian ósmoklasisty z matematyki

• 26 maja (czwartek) - sprawdzian ósmoklasisty z języka obcego

Oddział przedszkolny w tych dniach pracuje bez zmian.

Monika Wolska

• Konkurs czytelniczy - Krasienin 2022

•      Dnia 12 maja 2022 roku w  Krasieninie odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania pod patronatem Wójta Gminy Niemce. W konkursie brało udział 18. trzecioklasistów z naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie klasy trzeciej : Adam Biaduń i Łukasz Mazur. Chłopcy bardzo pięknie przeczytali przygotowane i wylosowane teksty. Umiejętność pięknego czytania została doceniona przez Komisję Konkursową. Z wielką przyjemnością informuję, że I miejsce w konkursie  wywalczył uczeń naszej szkoły  -  Adam Biaduń.  Drugi nasz reprezentant - Łukasz Mazur zdobył wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Jednocześnie zachęcamy do częstszego sięgania po książkę.

Renata Jezierska

• Dzielimy się zdobytą wiedzą

•   W ramach realizacji ostatniego zadania  ogólnopolskiego projektu

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

uczniowie klasy II zaprezentowali młodszym kolegom swoją wiedzę i wykonane prace.

Były to plakaty reklamujące ruch i aktywność fizyczną. Autor każdej pracy odczytał zawarte na niej hasło- rymowankę. Odbyła się zabawa "Jaki to sport?"  w formie kalamburów.

Nasz kolega z Kijowa, Jegor, wykonał aż 10 pompek! przy prezentacji swojego ulubionego ćwiczenia.

Fotografie można obejrzeć w albumie pod tytułem "DZIELIMY SIĘ ZDOBYTĄ WIEDZĄ".

Renata Wodnicka oraz ekipa drużyny WITAMINOWY SZAŁ

• “TURNIEJ FIFA XBOX 2022”

• Nasutów, 10.05.2022r.

“TURNIEJ FIFA XBOX 2022”

Dnia 29.04.2022 r. dwóch uczniów naszej szkoły Damian Jaszcz i Bartosz Wawerski wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Mateuszem Próchnikiem udali się do Jakubowic Konińskich na Turniej e-sportowy FIFA XBOX 2022. Rywalizacja stała na wysokim poziomie a mecze były bardzo wyrównane i pełne emocji. Po zaciętych spotkaniach nasi reprezentanci dotarli do półfinałów turnieju określanego mianem Ligi Europy.

Gratulujemy naszym uczniom !!!

Mateusz Próchniak

• GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "MISTRZ ORTOGRAFII"

• Nasutów, 06.05.2022r

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "MISTRZ ORTOGRAFII"

Dn. 29.04.2022 r. odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii". Naszą szkołę reprezentowali : Kacper Mitura (kl.4), Natalia Prokop (kl.6), Klaudia Barczak (kl.7), Paweł Gałan (kl.8).Uczniowie zostali wyłonieni do etapu gminnego po szkolnych eliminacjach. Zmagali się z dość trudnym dyktandem oraz testem ortograficznym przygotowanym przez jurorów. Prace sprawdzała powołana komisja, w skład której wchodziła również pani Lidia Szuberska oraz przedstawiciele każdej ze szkół. Po podsumowaniu uczennica naszej szkoły Klaudia Barczak zajęła II miejsce w kategorii klas 7!Każdy konkurs ortograficzny to świetna okazja do rozbudzania zainteresowań dzieci pięknem naszego ojczystego języka oraz podniesienia poziomu kompetencji ortograficznych uczniów.

Uczniom gratulujemy sukcesów!!!!