• Charytatywny kiermasz ciast

•    Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przebieg Charytatywnego Kiermaszu Ciast.

W szczególności Rodzicom za przygotowanie wypieków: pierniczków, lizaków, ciast, ciasteczek, dziękujemy uczniom pełniącym dyżury w czasie sprzedaży, nauczycielom, osobom którzy odwiedzili kiermasz oraz wszystkim pracownikom naszej szkoły za zakup przepysznych słodkości.

Dzięki Państwa szczodrości udało się zebrać kwotę 2.500,20 zł, która zostanie przeznaczona na rehabilitację p. dyrektor.

Dziękujemy!

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje powiatowe

• Nasutów 27.04.2022r

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Hubert Porzak zdobył II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej - eliminacje powiatowe. " Młodzież Zapobiega Pożarom".

Celem turnieju było popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa oraz ochrony przeciwpożarowej

Gratulujemy serdecznie oraz życzymy dalszych sukcesów.

Fotorelacja w zakładce "Album fotograficzny"

• Światowy Dzień Ziemi 2022

• Nasutów, 27.04.2022r

Co roku, 22 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tych działań jest pogłębianie wiedzy ekologicznej oraz umiejętności wykorzystywania wiedzy w praktyce, promowanie zachowań proekologiczych, zachęcanie młodego człowieka do podejmowania działań na rzecz najbliższego otoczenia. Tegoroczne święto odbyło się pod hasłem "Inwestujemy w naszą przyrodę".

W tym dniu najmłodsi uczniowie wykonywali kolorowe plakaty na temat ochrony Ziemi, układali hasła, rozwiązywali zagadki i rebusy, przypominali i utrwalali zasady segregowania różnego rodzaju odpadów. Chętni założyli garderobę w kolorze Ziemi.

Natomiast starsi uczniowie z klas IV-VII zmierzyli się w turnieju wiedzy ekologicznej i umięjętności sportowych. Zadanie polegało na udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytania odnoszące się do ochrony śroowiska naszej  planety Ziemi. Dodatkowo można było zdobyć dla grupy bonusowy punkt, wygrywając wylosowane zadanie sportowe.

Gratulujemy klasie VII za zdobycie najwyższej liczby punktów.

Fotorelacja w zakładce Album fotograficzny

Emilia Mitura

Mateusz Próchniak

Wychowawcy klas I, II ,III

• Kiermasz ciast

• Nasutów, 25.04.2022r

Rada Rodziców wspólnie z Samorządem Szkolnym oraz Wolontariatem organizują kiermasz ciast z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie p. dyrektor Elżbiety Fim.

Kiermasz odbędzie się 28.04.2022r (czwartek) w naszej szkole. Koszt jednego ciastka minimum 5 zł.

Zapraszamy Rodziców, Uczniów i wszystkich chętnych do wsparcia akcji! Osoby, które chcą zakupić większą ilość ciasta prosimy o przyniesienie własnych pojemników.

Zapraszamy!

• "Ania z Zielonego Wzgórza" w klasie VI

• Nasutów 24.04.2022r

Uczniowie klasy szóstej- postaciami z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza". Omawianie lektury wcale nie jest nudne!!! Chętni uczniowie wykorzystując wyobraźnię i informacje o bohaterze z książki przebrali się w wyjątkowe stroje. Ucharakteryzowani dokonywali prezentacji postaci z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza". Nie zabrakło Ani Shirley, Diany Barry oraz Mateusza Cuthberta. Takie lekcje na długo pozostaną w pamięci a stworzone kreacje będą wyjątkową pamiątką w albumie. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tej niezwykłej lekcji!

• Życzenia Wielkanocne

• Szanowni Rodzice oraz Uczniowie,

W tym niezwykłym czasie pragniemy życzyć Wam, aby Święta Wielkanocne obudziły w Was uśpione marzenia, a czas spędzony w gronie najbliższych obfitował w wiarę, miłość i nadzieję. Życzymy, aby czas świąt był okazją do odpoczynku i zadumy, a także wypełniał Wasze serca nadzieją i dodawał sił, tak byście mogli zrealizować wszystkie swoje plany.

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne

Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie

• SUKCES UCZNIÓW KLASY II

•      Miło nam poinformować, że  uczniowie klasy drugiej zajęli 9- te  miejsce  w ogólnopolskim   projekcie edukacyjnym

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

W naszej  kategorii wiekowej klas II-III /etap zimowy/ brało udział ponad 250 zespołów  z całego kraju. Teraz z dużym zaangażowaniem  realizujemy kolejne ciekawe zadania w etapie wiosennym.

Pracujemy metodą projektów. Suma punktów uzyskanych w dwóch etapach  zadecyduje o  miejscu w całym rankingu. Trzymajcie kciuki !

Tematyka zajęć jest poświęcona aktywności fizycznej, czytaniu etykiet produktów i dokonywaniu właściwych wyborów przy zakupie żywności.

Bardzo dziękuję zespołowi za dużą aktywność i ciekawe pomysły.

Renata Wodnicka

• Wiosenne kanapki

•   W poniedziałek 1 kwietnia, na przekór primaaprilisowej pogodzie, w klasie I zagościła na dobre wiosna. Zajęcia kulinarne wiosną to sama przyjemność!

W sali unosił się zapach wyhodowanego przez siebie szczypiorku i rzeżuchy oraz przyniesionych warzyw: sałaty, pomidorów, ogórków, papryki i rzodkiewki. Pierwszaki podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem ''Robimy zdrowe kanapki". Dzieci z dużym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Smarowały, kroiły i układały produkty, tworząc na kanapkach wiosenne kolorowe wzory.

Przygotowywanie posiłków sprawiło dzieciom dużo radości. Wiosenne, kolorowe i zdrowe kanapki poznikały z talerzy dzieci i wzbogaciły ich brzuszki w dużą dawkę witamin.

Pierwszaki przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Marek Bijak