• Dla rodziców

W czasie pandemii zostańcie w domu. Rusza akcja #terazczasnaczytanie.

Fundacja Powszechnego Czytania zachęca do wspólnego czytania z dziećmi. W akcję włącza się coraz więcej instytucji - m.in. Legimini udostępniając całkowicie darmowy pakiet e-booków.

Empik Premium bezpłatnie na 60 dni

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Jak skorzystać z promocji?

1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.

2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon

3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.

4. Aktywuj usługę Empik Premium.

5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

Elfibajki to darmowe audiobooki dla najmłodszych.

Słuchaj z dzieckiem darmowych audiobooków i przenieś się do świata baśni. Każdy audiobook to inna opowieść  i wyjątkowa przygoda dla Twojego dziecka.

Virtualo.pl - zbiór darmowych e-booków, który zdecydowanie zasługuje na uwagę. A to przede wszystkim ze względu na rodzaj dostępnych w nim eksiążek.

Znajdziemy tam głównie publikacje na temat duchowości i psychologii. Niektóre z nich niedostępne nigdzie indziej. Warto sięgnąć między innymi po “Przebudzenie” Anthonego de Mello.

Złote myśli.pl zawierają sporą bazę, prawie pięćdziesięciu ebooków. Można znaleźć tu kilka ‘smakowitych kąsków’ . Warto zajrzeć w wolnym czasie.

Miasto dzieci.pl oferuje bajki dla najmłodszych - bajki do czytania, na dobranoc, dla dziewczynek, dla chłopców a także bajki online. Bardzo ciekawa strona.

Bajkowy zakątek to zbiór legend z Polski i z całego świata. Do poczytania dzieciom.

350 kolorowanek dla dzieci

do pobrania i wydruku!

iCzytam.pl - portal dedykowany najmłodszym czytelnikom. Można przeczytać oraz wysłuchać wielu książek dla dzieci w przedziale wiekowym:

od 2 do 5 lat,

od 6 do 9 lat

od 9 lat

Ciekawe linki do poczytania

Kilka porad dla rodziców o miejscu do nauki

Pięć skutecznych sposobów na motywację dziecka do nauki

Bajki zasypianki - to bajki dla dzieci na dobranoc. Najlepsze bajki do czytania, nagrane bajki do słuchania, mądre i ciekawe bajki edukacyjne.

Książki/filmy

audiobooki biblioterapeutyczne

dla dzieci

o koronawirusie