• UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY OBJĘCI SĄ OPIEKĄ STOMATOLOGICZNĄ ZGODNIE Z USTAWĄ Z DNIA 12 KWIETNA 2019 R. O OPIECE ZDROWOTNEJ NAD UCZNIAMI.

Art. 2. 1. Opieka zdrowotna nad uczniami jest realizowana w szkole i obejmuje profilaktyczną opiekę zdrowotną, promocję zdrowia oraz opiekę stomatologiczną.

2. Profilaktyczna opieka zdrowotna jest sprawowana nad uczniami do ukończenia 19. roku życia, a w przypadku uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego – do ukończenia szkoły ponadpodstawowej.
      3. Opieka stomatologiczna jest sprawowana nad uczniami do ukończenia 19. roku życia.
      4. Opieka zdrowotna nad uczniami ma na celu:
            1)     ochronę zdrowia uczniów, w tym zdrowia jamy ustnej;
            2)     kształtowanie u uczniów postaw prozdrowotnych oraz odpowiedzialności za własne zdrowie.

Informujemy, że opiekę stomatologiczną nad uczniami sprawuje lekarz dentysta w gabinecie stomatologicznym

• NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ - DENTYSTA  Anna Góra - Marciniak
        NFZ - Narodowy Fundusz Zdrowia

Adres: Gminny Ośrodek Zdrowia w Niemcach; ul. Zielona 1, 21-025 Niemce;
        Telefon do kontaktu: 534 094 010

GODZINY PRZYJĘĆ:

GODZ. 12:00 - 18:00
        GODZ. 8:00 - 14:00
        GODZ. 12:00 - 18:00
        GODZ. 8:00 - 14:00

Opieka zdrowotna nad uczniami jest sprawowana we współpracy z rodzicami oraz pełnoletnimi uczniami.

UWAGA!!!
        RODZICE I PRAWNI OPIEKUNOWIE DZIECKA
        mają prawo
        do wyrażenia sprzeciwu na piśmie do świadczeniodawcy.

Wyjaśnienie dotyczące leczenia stomatologicznego dzieci zgodnie z ww. ustawą

1) każdy uczeń jest objęty bezpłatną opieką stomatologiczną (PRZEGLĄDY, LAKIEROWANIE, CZYSZCZENIE ZĘBÓW Z KAMIENIA )
           ▪ JEŚLI RODZIC NIE ŻYCZY SOBIE, MA PRAWO WYRAZIĆ SPRZECIW !
           ▪ PODPISUJE WÓWCZAS DRUK:
        '
        'Sprzeciw wobec objęcia ucznia profilaktyczną opieką stomatologiczną'' Sprzeciw_wobec_objecia_ucznia_profilaktyczna_opieka_stomatologiczna_GN-1.doc lub wersja paierowa w sekretariacie szkoły.
        2) Kkażdy uczeń ma prawo do leczenia w ramach NFZ – BEZPŁATNIE  (• ZĘBY PRZEDNIE KOMPOZYT – TZ BIAŁE WYPEŁNIENIE  • ZĘBY TRZONOWE – AMALGAMAT )
            • RODZIC PODPISUJE WÓWCZAS DRUK:
        ''Zgoda na świadczenie ogólnostomatologiczne'' Zgoda_na_swiadczenia_ogolnostomatologiczne_GN-1.doc lub wersja paierowa w sekretariacie szkoły.

Ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. z 2019 r., poz. 1078) - ustawa_o_opiece.pdf