• Rok szkolny 2012/2013

Nasza szkoła, jedyna z terenu gminy Niemce, została zakwalifikowana do pilotażowego programu" Cyfrowa szkoła".

Jest to rządowy program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Jest realizowany w okresie od 04.04.2012 do 31.08.2013 roku. Celem programu jest sprawdzenie jak najskuteczniej wykorzystać nowoczesne technologie w edukacji młodzieży.

W 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego mieliśmy zaszczyt, wspólnie z Fundacją Nowy Staw oraz z Parafią pw. NMP Królowej Polski, uczestniczyć w zorganizowaniu uroczystości w kościele parafialnym. Uczniowie przygotowali biało - czerwone kotyliony dla gości i dla mieszkańcow Nasutowa - uczestników nabożeństwa. Poczet sztandarowy szkoły wystąpił w strojach powstańczych. Była to niezwykła lekcja historii dla wszystkich uczniów naszej szkoły oraz dla licznie przybyłej na uroczystość społeczności Nasutowa.

***

Na III Parafialnym Przeglądzie Jasełek i Grup Kolędniczych w Niemcach uczniowie klasy VI naszej szkoły zdobyli I miejsce w kategorii zespołów kolędniczych. Gratulacje za dynamiczne i barwne widowisko!

***

Występ uczniów klasy VI na VIII Powiatowym Przeglądzie Jasełek w Krzczonowie  przyniósł nagrody aktorskie dla Adama Putka za rolę Heroda i dla Kamila Barczaka za rolę Śmierci. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów aktorskich.

***

Uczniowie naszej szkoły, pragnąc wesprzeć działalność Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, zebrali kilka worków plastikowych nakrętek, by spełnić choć jedno marzenie małego pacjenta tej niezwykłej instytucji. Uczestnicy kółka plastycznego wykonali w tym celu kolorowe prace plastyczne, które będą mogły towarzyszyć chorym dzieciom w ich trudnej codzienności. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wręczyli goszczącemu w szkole Ojcu Filipowi Buczyńskiemu słodycze, zakupione z uczniowskich oszczędności, by osłodzić nieco cierpienie podopiecznych hospicjum. Akcję spełniania marzeń kontynuujemy!

10 lat z Patronem

28 maja 2013 r. obchodziliśmy dziesiątą rocznicę nadania naszej szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jubileusz szkoły uświetniliśmy:

Mszą Śwętą,

uczestnictwem klasy VI w Pielgrzymce Szkół Prymasowskich do Częstochowy,

uroczystym apelem,

wystawą okolicznościową,

festynem rodzinnym.

Jesteśmy dumni, że możemy poznawać życie i działalność Prymasa Tysiąclecia, kierować się w codziennych obowiązkach jego nauczaniem, ale także odkrywać nieznany wojenny epizod życia naszego Patrona - przez 7 tygodni, ukrywając się na przełomie maja i czerwca 1942 roku w Nasutowie, ksiądz Wyszyński codziennie odprawiał Mszę Św. w budynku naszej szkoły.

W roku 2013 nasi uczniowie z klasy VI uzyskali średnią ze sprawdzianu
          26 pkt( stanin 7 - wysoki).

Gratulacje dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Tytuł PRYMUSA GMINY w roku szkolnym 2012/2013 zdobyli Kamil Barczak
          i Michał Karasek