• Rok szkolny 2014/2015

***

Uczennica klasy III Edytka Gałat zdobyła I nagrodę w Gminnym Konkursie Plastycznym Boże Narodzenie 2014- pocztówka świąteczna, a praca Ani Kukiełki z klasy VI została wyrożniona. Gratulujemy naszym uczennicom artystycznego sukcesu, dziękując jednocześnie pp. Teresie Molikowej i Markowi Bijakowi za ich przygotowanie do konkursu.

***

Nasz Piaty Kwadrans - grupa teatralna złożona ze wszystkich uczniów klas IV i V (29 wykonawców) zdobył I miejsce (po raz trzeci !) w kategorii zespołów kolędniczych na V Gminnym Przeglądzie Jasełek i Zespołów Kolędniczych w Niemcach. Młodzi artyści przedstawili program W tenże cichy czas zimowy  nasza kolęda niech płynie o betlejemskiej  stajence i o Bożej Dziecinie przygotowany wg scenariusza i w reżyserii p. Teresy Molikowej. Podziękowania za dobrą zabawę, gratulacje i życzenia sukcesów na powiatowym przeglądzie w Krzczonowie.

***

10 stycznia 2015 roku w Galerii Malarstwa Polskiego na Zamku Lubelskim odbyło się spotkanie opłatkowe przedstawicieli towarzystw regionalnych działających na terenie województwa lubelskiego, połączone z uroczystym wręczeniem nagród i dyplomów laureatom Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego, który tym razem odbył się pod hasłem Zwyczaje i obrzędy naszych dziadków. Konkurs został zorganizowany przez Wojewódzką Radę Towarzystw Regionalnych oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Patronat  honorowy nad tym wydarzeniem objęli Krzysztof Babisz, Lubelski Kurator Oświaty oraz Sławomir Sosnowski - Marszałek Województwa Lubelskiego.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a poziom merytoryczny prac był wysoki. W konkursie plastycznym wzięło udział 146 uczniów w pięciu kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Bujak – kl. II, Emilka Domonik – kl. II, Weronika Ćwikła – kl. VI i Kacper Bujak – kl. V.

Z radością informujemy, że Ola Bujak, za pisankę wykonaną metodą batikową, zdobyła miejsce III w kategorii klas I-III, a jej brat – Kacper Bujak, za choinkowy łańcuch i słomkowego pająka, zdobył miejsce II w kategorii klas IV-VI.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Spotkanie uuświetniły występami chór chłopięcy Słowiki Lubelskie oraz amatorski nasutowski teatr pod kierunkiem p. Grażyny Gliwki inscenizacją wigilijną Gość w dom, Bóg w dom.

***

Na X Powiatowym Przeglądzie Jasełek,  nasi młodzi aktorzy zdobyli pięć nagród indywidualnych za kreacje aktorskie:

Kasia Szczygieł za rolę Śmierci,

Marcin Barczak za rolę Diabełka,

Przemek Jaszcz za role Heroda,

Mikołaj Królik za rolę Króla Melchiora,

Radek Królik za rolę Diabła.

Uzdolnionym aktorsko uczniom klasy V gratulujemy wyrożnień, a całemu zespołowi kolędniczemu dziękujemy za pielęgnowanie zwyczajów naszych przodków.

***

Uczennice naszej szkoły - Weronika Ćwikła z klasy VI i Kasia Szczygieł z klasy V spisały się znakomicie w Gminnym Konkursie Plastycznym - pocztówka wielkanocna.  Zaproponowały ciekawe i oryginalne prace, za co jurorzy nagrodzili Weronikę I miejscem, a Kasię - wyrożnieniem. Uczennice przygotowała do konkursu p.Teresa Molikowa. Gratulujemy ciekawych, własnych pomysłów!

***

W Gminnym Turnieju Rycerskim uczniowie klasy V naszej szkoły: Aneta Rarak, Kasia Szczygieł, Marcin Barczak, Kacper Bujak, Konrad Jamróz, Przemek Jaszcz, Radek Królik i Dawid Walczewski wywalczyli IV miejsce, przygotowani do konkursu przez pp. Grażynę Gliwkę i Teresę Molikową.

***

Klaudia Barczak z oddziału "0" wyśpiewała III miejsce w X Powiatowym Festiwalu Piosenki Ciecierzyn 2015. Nasza uzdolniona solistka pokonała wielu starszych wokalistów z naszej gminy! Małą artystkę przygotowały do przeglądu pp. Grażyna Gliwka i Renata Wodnicka.