• Rok szkolny 2015/2016

• Pani Grażyna Gliwka otrzymała  Nagrodę Wójta Gminy Niemce za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Nagrodę wręczono podczas Gminnego Święta Edukacji.

• Kacper Bujak uczeń klasy VI zakwalifikował się do etapu okręgowego kuratoryjnego konkursu z historii, opiekun Grazyna Gliwka.

• Uczennica klasy III Martynka Ćwikła swoim projektem karki świątecznej bożonarodzeniowej zdobyła I miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym Boże Narodzenie 2015, opiekun Renata Jezierska. Wyróznienie w tym konkursie otrzymał Dawid Walczewski uczeń klasy VI naszej szkoły, reprezentując Koło Plastyczne GOK w Niemcach , opiekun Iwona Duda.

•  Dnia 8 stycznia w Zespole Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach odbył się VI Diecezjalny Przegląd Jasełek i Grup Kolędniczych. Nasza grupa teatralna  wystąpiła z inscenizacją pt;. „Cicha noc”, przygotowaną pod kierunkiem pań: Grażyny Gliwki i Lidii Szuberskiej. Zarówno publiczność jak i jury było zachwycone naszym przedstawieniem – wyrazistą grą aktorów, pięknym śpiewem zespołu wokalnego.  Zdobyliśmy I miejsce.
          •  Kasia Szczygieł, Radek Królik, Przemek Jaszcz, Dawid Walczewski zdobyli nagrody za grę aktorską.To dla nas wielkie wyróżnienie.

• W Gminnym Konkursie Ortograficznym odbywjącym sie w Zesole Szkół w Niemcach reprezentanci naszej szkoły zdobyli III miejsce drużynowo.
          • W kategorii klas3 Emilka Domonik zdobyła II miejsce i Alan Lewicki w kategorii klas 5 -III miejsce.

•  Dnia 04 lutego 2016 roku w Zespole Placówek Oświatowych  Ciecierzynie odbył się XI Powiatowy Festiwal Niezapomnianej Piosenki.  W tym roku  w stylu lat dwudziestych i trzydziestych  XX wieku II nagrodę wyśpiewała Klaudia Barczak z klasy I. Wystąpiła pięknie w piosence " Ada, to nie wypada".
          • Jej opiekunka artystyczna pani Grażyna Gliwka otrzymała wyróznienie za całokształt pracy w przygotowywaniu uczestników SP Nasutów do udziału w konkursch wokalnych.

•  Dnia 12 lutego 2016 roku w Zespole Placówek Oświatowych  Ciecierzynie odbył się XV Gminny Turniej Poezji Dziecięcej. Umiejętości wykonawców  zachwycały jury i publiczność.  Klaudia Barczak uczennica klasy I zdobyła II miejsce ( opiekun Marek Bijak, a Emilia Domonik uczennica klasy III (opiekunka Renata Jezierska)  miejsce III.