• Rok szkolny 2023/24

Kiermasz pierniczków - relacja

Uczniowie klasy 7, członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu w porozumieniu z Radą Rodziców, zorganizowali w szkole kiermasz pierniczków. Własnoręcznie wypiekane i ozdabiane pierniczki były sprzedawane w dniach 03-05 grudnia 2019 r. podczas przerw. Dochód ze sprzedaży uczniowie przeznaczyli na zakup artykułów potrzebnych dla dzieci w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Pierniczki były w różnych kształtach i kolorach. Wykonane zostały m.in. piernikowe ludziki, serca, gwiazdki, skrzypce, domki, bałwanki, misie, choinki, buty, dzwoneczki i renifery, a także wiele pierniczków o tematyce patriotycznej. Wypieki szybko rozeszły się wśród uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Za zebrane fundusze zakupiono: cukier, oleje roślinne, słodycze, płyny do naczyń i proszki do prania, które trafią do najbardziej potrzebujących.

Bardzo dziękuję uczniom za zaangażowanie i ogrom pracy jaki włożyli, aby przygotować kiermasz. Dziękuję rodzicom, którzy poświęcili swój czas, aby pomóc dzieciom w przygotowaniu wypieków. Jesteśmy dumni, że mamy w społeczności szkolnej osoby, które są otwarte na potrzeby innych i potrafią poświęcić swój wolny czas, by innym sprawić radość.

Zdjęcia z kiermaszu - w Albumie fotograficznym

Agnieszka Wilk – opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

Kiermasz pierniczków

Szkolny Klub Wolontariatu we współpracy z Radą Rodziców zaprasza wszystkich na kiermasz pierniczków. Kiermasz odbędzie się w dniach 03-05.12. 2019 r. (wtorek, środa, czwartek) na przerwach w sali nr 7. Dochód ze sprzedaży pierników zostanie przeznaczony na zakup darów dla dzieci w ramach akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Pierniczki przygotowali uczniowie z klasy VII.
          Zapraszamy serdecznie!

Pomóż wzbogacić

dziecięcą

biblioteczkę szpitalną!

Zapraszamy uczniów i pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji charytatywnej organizowanej przez CF Czechów. Akcja ma na celu doposażenie szpitalnych biblioteczek, tak aby umilić chorym dzieciom spędzany tam czas.

Zbieramy książki używane.

Zbiórka trwa do 30 listopada

DOBRO WRACA- A POMAGANIE JEST FAJNE

Książki prosimy przynosić do biblioteki szkolnej.

Nauczyciele oraz uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu

"Starsi czytają młodszym"

W obecnym roku szkolnym uczniowie klas VII i VIII są zaangażowani w akcję "Starsi czytają młodszym". Wolontariusze odwiedzają oddział przedszkolny oraz klasy I i II i przez ok. 10 minut czytają młodszym kolegom i koleżankom wybrane baśnie, wiersze lub opowiadania. Czytanie odbywa się raz w tygodniu, w wybrany przez wolontariuszy dzień, a książki do czytania są przygotowywane przez bibliotekę szkolną.

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska

Wolontariusze z naszej szkoły bardzo aktywnie włączyli się do akcji pomocy bezdomnym zwierzętom ze schroniska. Wydrukowali plakaty, rozwiesili w szkole i na terenie gminy informacje o zbiórce. Akcja trwa do końca kwietnia 2019 r.  a zebrane rzeczy zostaną zawiezione potrzebującym zwierzętom.

Prosimy o wsparcie naszej zbiórki.

Góra Grosza

Przypominamy wszystkim o akcji Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzicami lub tym, które są tym zagrożone.

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet ( od 1 grosza do 5 zł) w naszej szkole do 30 marca. Prosimy, aby każda klasa przygotowała puszkę z zebranymi monetami.

Dziękujemy!

P.S. W akcji Góra Grosza nasza szkoła zebrała 182,86 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli  się w zbiórkę.

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Bardzo dziękujemy naszym wolonatriuszom, którzy z zaangażowaniem włączyli się w kolejną już akcję pomocy dzieciom "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Brawo dla Was!

Założenie Szkolnego Klubu Wolontariatu

5 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Nasutowie powstał Szkolny Klub Wolontariatu. Opiekunowie Klubu to: Agnieszka Wilk, Renata Jezierska, Mateusz Próchniak. Zapraszmy wszystkich chętnych uczniów do aktywnego uczestnictwa w pracach Klubu.

Pomoc w organizacji kiermaszu bożonarodzeniowego

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu chętnie włączyli się w pomoc przy kiermaszu bożonarodzeniowym organizowanym przez świetlicę szkolną. Pomagali wykonywać ozdoby choinkowe, choinki z włóczki, kolorowego papieru i makaronu. Kiermasz odbył się przed świętami i cieszymy się, że mieliśmy w nim swój wkład.

Zbiórka darów dla zwierząt ze schroniska

Ogłaszamy zbiórkę dla bezdomnych zwierząt ze schroniska - można przynosić suchą karmę, koce, zabawki dla zwierząt. Zbiórka trwa do końca stycznia! Wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się w tę akcję!

Zebrano: karma dla psów - 14 kg

koce - 7 sztuk

poduszka - 1 sztuka

Zebrane dary zostały zawiezione do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przez p. Mateusza Próchniaka. Wszystkim wolontariuszom bardzo serdecznie dziękujemy!

Zbiórka dla dzieci ze szpitala

Nasz Szkolny Klub Wolontaiatu organizuje kolejną zbiórkę. Zbieramy zabawki i artykuły szkolne (kredki, farby, plastelinę, bloki techniczne, bibułę, bloki kolorowe, książeczki do czytania, gry planszowe), które będą przekazane na oddziały świetlicowe w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Rzeczy nie muszą być nowe, ale powinny być kompletne i zadbane. W szpitalu znajdują się dzieci w różnym wieku więc potrzebne są różne zabawki czy książki zarówno dla maluchów jak i nastolatków.

Zbiórka potrwa do końca maja.

Zebrane rzeczy (maskotki, zabawki, artykuły szkolne) zostały przekazane dzieciom ze szpitala. Serdecznie dziekujemy wszystkim wolontariuszom za pomoc w zbiórce!