• Jubileusz 130 - lecia Szkoły Podstawowej w Nasutowie

1885-2015

130 lat minęło….

Obchody 130-lecia Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie  rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym pw. NMP Królowej Polski w Nasutowie pod przewodnictwem księdza Proboszcza Adama Buczyńskiego oraz absolwenta Szkoły Podstawowej w Nasutowie księdza Marka Urbana, obecnie Proboszcza Parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Lublinie.

W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy, delegacje dzieci i młodzieży ze szkół  gminy Niemce z Pocztami Sztandarowymi, absolwenci, byli pracownicy oraz sympatycy szkoły. Głównym punktem uroczystości  było odsłonięcie i poświęcenie rzeźby Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz tablicy pamiątkowej. Głos zabrali zgromadzeni goście m.in. Wójt Gminy Niemce Krzysztof  Urbaś, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Krzysztof Paśnik, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Lublinie Joanna Kulikowska, przewodniczący Rady Gminy Sławomir Mroczek,  zastępca wójta Gminy Niemce Iwona Pulińska, dyrektorzy placówek oświatowych, dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, absolwenci i emerytowani pracownicy szkoły. Najstarszą absolwentkę SP Nasutów Edwardę Pytkę  przywitano oklaskami i kwiatami.

Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów i sympatyków szkoły pt.: „Ławko szkolna, dziękujemy” pod kierownictwem  Grażyny Gliwki.

Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni przez dyrektor szkoły Ewę Godlewską do zwiedzania szkoły oraz oglądania prezentacji i okolicznościowych wystaw, przygotowanych właśnie na ten dzień. Z okazji Jubileuszu wydano publikację o historii Szkoły Podstawowej w Nasutowie( autorka Grażyna Gliwka) i tomik poezji uczniów zebrany i opracowany przez Teresę Molikową.

Uroczystość zwieńczyło wspólne grillowanie na boisku szkolnym oraz mimo niesprzyjającej aury zabawa taneczna pod gołym niebem. Uśmiechów i łez radości nie było końca.